Väčšine slovenských domácností tečie z kohútika tvrdá voda. Minerály, ktoré obsahuje (hlavne horčík a vápnik) sa zrážajú s čiastočkami čistiacich, ale hlavne pracích prostriedkov. Tie ich na seba naväzujú a následne už potom pri bežných pracích dávkach nie sú schopné naviazať nečistoty z bielizne a efektívne prať.

Tomuto problému sa však dá jednoducho predísť použitím zmäkčovača vody pre domácnosť, ktorý na seba spomenuté minerály naviaže a z tvrdej vody razom spraví mäkkú. Účinná látka pracieho prostriedku sa potom môže "sústrediť" len na naviazanie nečistôt, vďaka čomu sa zlepšuje výsledok prania, znižuje spotreba pracieho prostriedku a nedochádza k zanášaniu práčky, ani k zašednutiu a stvrdnutiu bielizne. 

V bežných komerčných prostriedkoch plnia funkciu zmäkčovača vody fosfáty a fosfonáty. Tie však vďaka obsiahnutému fosforu spôsobujú eutrofizáciu (kvitnutie) vody, teda rýchle množenie siníc a rias, ktoré znečisťujú vodné toky, spotrebúvajú rybám a ostatným rastlinám kyslík a celkovo významne znižujú kvalitu vody. V ekologických prostriedkoch sú preto nahradené zmesou minerálnych (uhličitan sodný, zeolit) a organických (citran sodný) látok. 

Kúpou a používaním našich ekologických zmäkčovačov tvrdej vody šetríte svoje zdravie, životy ostatných tvorov a prírodu. Presvedčte sa, že môžete mať žiarivo čisté prádlo aj bez používania škodlivých chemikálií.

Čisté prírodné zložky

Čisté prírodné zložky

Všetky zložky našich produktov sú rastlinného pôvodu alebo sú ľahko biologicky odbúrateľné.

Vegánske produkty

Vegánske produkty

Nepodporujeme utrpenie živých tvorov. Preto naše produkty neobsahujú živočíšne enzýmy, tuky, oleje, žlč, ani farbivá.

Cruelty free

Cruelty free

Žiaden z našich výrobkov nebol a ani nikdy nebude testovaný na zvieratách. Všetky produkty však poctivo testujeme sami na sebe.

Zero Waste balenie

Zero Waste balenie

Na balenie objednávok používame len kompostovateľné, biodegradovateľné, recyklované alebo už predtým použité materiály.