Milí zákazníci, z dôvodu zimnej dovolenky nebude možné v našom e-shope vytvárať objednávky do 23.12.2023. Ďakujeme Vám za pochopenie a želáme Vám krásne vianočné sviatky.

Väčšine slovenských domácností tečie z kohútika tvrdá voda. Minerály, ktoré obsahuje (hlavne horčík a vápnik) sa zrážajú s čiastočkami čistiacich, ale hlavne pracích prostriedkov. Tie ich na seba naväzujú a následne už potom pri bežných pracích dávkach nie sú schopné naviazať nečistoty z bielizne a efektívne prať.

Tomuto problému sa však dá jednoducho predísť použitím zmäkčovača vody pre domácnosť, ktorý na seba spomenuté minerály naviaže a z tvrdej vody razom spraví mäkkú. Účinná látka pracieho prostriedku sa potom môže "sústrediť" len na naviazanie nečistôt, vďaka čomu sa zlepšuje výsledok prania, znižuje spotreba pracieho prostriedku a nedochádza k zanášaniu práčky, ani k zašednutiu a stvrdnutiu bielizne. 

V bežných komerčných prostriedkoch plnia funkciu zmäkčovača vody fosfáty a fosfonáty. Tie však vďaka obsiahnutému fosforu spôsobujú eutrofizáciu (kvitnutie) vody, teda rýchle množenie siníc a rias, ktoré znečisťujú vodné toky, spotrebúvajú rybám a ostatným rastlinám kyslík a celkovo významne znižujú kvalitu vody. V ekologických prostriedkoch sú preto nahradené zmesou minerálnych (uhličitan sodný, zeolit) a organických (citran sodný) látok. 

Kúpou a používaním našich ekologických zmäkčovačov tvrdej vody šetríte svoje zdravie, životy ostatných tvorov a prírodu. Presvedčte sa, že môžete mať žiarivo čisté prádlo aj bez používania škodlivých chemikálií.

Rýchle info Vegan friendly
Zmäkčovač tvrdej vody - Tierra Verde (Yellow&Blue)Zmäkčovač tvrdej vody - Tierra Verde (Yellow&Blue)

Zmäkčovač tvrdej vody - Tierra Verde (Yellow&Blue)

Počet hviezdičiek je 5 z 5
Skladom
7,40 €
Tvrdá voda tečie z kohútika väčšine slovenských domácností. Zmäkčovač vody výrazne zlepšuje výsledok prania, znižuje spotrebu pracieho…