Aj vám sa už stalo, že ste sa po použití nového šampónu tešili z krásnej hrivy, ale po čase sa vám začali robiť lupiny, vlasy sa rýchlejšie mastili a ostávali mdlé? Alebo ste sa sprchovali krásne penivým gélom, ale po osušení ostala vaša pokožka suchá a napnutá? Za tieto dôsledky sa môžeme poďakovať agresívnym syntetickým tenzidom (povrchovo aktívnym látkam), ktoré sa do šampónov, sprchových gélov a mydiel (a vo veľkom aj do čistiacich a pracích prostriedkov), pridávajú kvôli svojim čistiacim, penivým a rozpúšťacím účinkom. Sú rovnako efektívne pri odmasťovaní riadov a čistení oblečenia, ako pri odstraňovaní prirodzenej mikroflóry, ktorá chráni našu pokožku pred únikom hydratácie a vonkajšími škodcami, ako sú kvasinky a plesne. Citlivejšiu pokožku dokážu tenzidy pekne podráždiť, ale pri dlhodobom používaní sa im nepoďakujú ani odolnejšie typy. A teraz si predstavte, čo spraví koktejl z agresívnych tenzidov, parfumov, konzervantov a farbív po každom našom sprchovaní alebo umytí rúk s vodným ekosystémom. 

Našťastie sa nájdu poctiví výrobcovia, ktorým na osude vodných organizmov a našom zdraví skutočne záleží. Ekologické šampóny, sprchové gély a prírodné mydlá vyrábajú na báze rastlinných výťažkov a olejov, ktoré sú láskavé k ľudskej pokožke a v prírode ľahko odbúrateľné. Komerčné syntetické látky nahrádzajú ohľaduplnými rastlinnými tenzidmi, prirodzene voňajúcimi rastlinnými olejmi a liečivými extraktmi z bylín. My sme ich za vás vypátrali a do našej ponuky sme zaradili len jemné a šetrné šampóny, sprchovacie gély a mydlá, ktoré sa o vaše telo a vlasy postarajú s čistou silou prírody. 

Naša prírodná kozmetika nebola testovaná na zvieratách, neobsahuje ropné deriváty, fosfáty, fosfonáty, syntetické parfémy, chlór, toxické konzervanty, umelé farbivá, ani živočíšne zložky. Je maximálne šetrná k životnému prostrediu a vhodná aj pre vegánov. Jej kúpou a používaním šetríte svoje zdravie, životy ostatných tvorov a prírodu. Presvedčte sa, že môžete mať nádherne hebkú a voňavú pokožku aj bez používania zbytočných chemikálií.

Čisté prírodné zložky

Čisté prírodné zložky

Všetky zložky našich produktov sú rastlinného pôvodu alebo sú ľahko biologicky odbúrateľné.

Vegánske produkty

Vegánske produkty

Nepodporujeme utrpenie živých tvorov. Preto naše produkty neobsahujú živočíšne enzýmy, tuky, oleje, žlč, ani farbivá.

Cruelty free

Cruelty free

Žiaden z našich výrobkov nebol a ani nikdy nebude testovaný na zvieratách. Všetky produkty však poctivo testujeme sami na sebe.

Zero Waste balenie

Zero Waste balenie

Na balenie objednávok používame len kompostovateľné, biodegradovateľné, recyklované alebo už predtým použité materiály.