Handry, hubky, kefky….ak ide o upratovanie, bez príslušenstva sa nezaobídeme. Väčšina sa vyrába (ako inak) z plastu a keďže sa používaním rýchlo opotrebováva a pomerne často ho treba vymieňať, razom sa dostáva na čiernu listinu všetkých ekologických domácností. Čím ho teda nahradiť, aby sme nevytvárali zbytočný odpad? Rozhodne prírodnými materiálmi! Napríklad takú hubku môžeme nahradiť organickou lufou. Pýtate sa, čo to je? Lufa je vysušený druh tekvice, ktorá po namočení zmäkne, zväčší svoj objem a dá sa podľa potreby nastrihať na viacero hubiek rôznych rozmerov. Využijeme ju rovnako dobre na riad, znečistené povrchy i ľudskú pokožku a po opotrebovaní ju jednoducho skompostujeme v záhrade alebo domácom kompostéri. Plastové kefky a kefy môžeme nahradiť ekologickými drevenými kefami s kokosovým vláknom, ktoré okrem toho, že je 100% organické, je aj veľmi odolné voči mechanickému namáhaniu a najpevnejšie zo všetkých celulózových vlákien.

Kúpou a používaním našich ekologických handričiek, hubiek a kief pomáhate šetriť životné prostredie, chrániť životy zvierat a podporujete pozitívnu zmenu.

Žiadna položka
Čisté prírodné zložky

Čisté prírodné zložky

Všetky zložky našich produktov sú rastlinného pôvodu alebo sú ľahko biologicky odbúrateľné.

Vegánske produkty

Vegánske produkty

Nepodporujeme utrpenie živých tvorov. Preto naše produkty neobsahujú živočíšne enzýmy, tuky, oleje, žlč, ani farbivá.

Cruelty free

Cruelty free

Žiaden z našich výrobkov nebol a ani nikdy nebude testovaný na zvieratách. Všetky produkty však poctivo testujeme sami na sebe.

Zero Waste balenie

Zero Waste balenie

Na balenie objednávok používame len kompostovateľné, biodegradovateľné, recyklované alebo už predtým použité materiály.