Vavrín kubébový - Esenciálny olej - Balenie: 30 ml - sklenená fľaštička

Vegan friendly

Tierra Verde

Osviežujúca vôňa silice vavrínu kubévového prináša rýchlu úľavu od psychického napätia, emočného tlaku a stresu. Prebúdza v tele aktivitu, zlepšuje koncentráciu a povzbudzuje dobrú náladu. Výpary zo silice dokonca dokážu zastaviť začínajúcu rakovinu pľúc. Rozvoňajte svoj domov vavrínom kubévovým! viac

Výrobca: Tierra Verde Kód produktu: P00038-2

6,99 €
Spresnite výber produktu
Varianta neexistuje

Na objednávku
ks

100% silica vavrínu kubébového (Litsea cubeba)

Osviežujúca vôňa vavrínu kubévového prináša rýchlu úľavu od psychického napätia, emočného tlaku a stresu. Prebúdza v tele aktivitu, zlepšuje koncentráciu a povzbudzuje dobrú náladu. Vavrín kubévový funguje aj ako prírodný deodorant, pôsobí antibakteriálne, bojuje proti akné, vyrážkam a kvasinkám. Výpary zo silice dokonca dokážu zastaviť začínajúcu rakovinu pľúc (výkum Seala a kol. (2012)).

Silica vavrínu kubévového sa vyrába destiláciou z plodov malého stromčeka, ktorý vonia po citrusoch a má tiež podobné účinky, ako citrusové éterické oleje.

Účinky esenciálneho oleja vavrínu kubévového

 • odstraňuje stres a emočné napätie
 • dodáva energiu, prebúdza aktivitu
 • zlepšuje koncentráciu
 • zlepšuje náladu
 • harmonizuje telo
 • osviežuje
 • pôsobí antibakteriálne
 • pomáha v boji proti rakovine pľúc
 • pomáha proti vyrážkam, akné a kožným problémom
 • pomáha v boji proti kvasinkám
 • prekrýva nežiadúce pachy

Litsea cubeba

Kde a ako používať éterický olej vavrínu kubévového

Návod na prevoňanie bytu: Pridajte pár kvapiek éterického oleja do aromalampy, aromadifuzéru alebo ich nakvapkajte na vlhkú handričku a tú zaveste do priestoru.

Návod na výrobu voňavej dekorácie: Do misky nasypte jedlú sódu BIKA, pridajte kamienky, vetvičky, bylinky a sušené plátky citrusov alebo korenín (badián, klinčeky, škorica) a pokvapkajte éterickým olejom.

Návod na výrobu prírodného osviežujúceho spreja: Nakvapkajte maximálne 40 kvapiek do 2 čajových lyžičiek kuchynskej soli, dôkladne premiešajte a prilejte 200 ml vlažnej vody (silicu nie je možné miešať s vodou, preto je potrebné ju najprv rozmiešať so soľou, ktorá sa vo vode následne rozpustí). Vyskúšajte napríklad sviežu citrusovú kombináciu 5 kvapiek grepfruitu + 10 kvapiek vavrínu kubévového + 5 kvapiek citrónu alebo pomaranča.

Na prevoňanie riadu pri umývaní v umývačke: Pridajte 2 kvapky silice vavrínu kubévového a 1 kvapku citrónovej silice (na 1 umývací cyklus) priamo do pripraveného gélu alebo prášku z mydlových orechov.

Pri praní mastného textilu a prepoteného oblečenia: Pridajte pár kvapiek silice vavrínu kubévového k praciemu gélu, aviváži alebo plákadlu.

Pri praní pánskeho oblečenia: Pridajte pár kvapiek silice vavrínu kubévového, levandule a borovice k praciemu gélu, aviváži alebo plákadlu.

Litsea cubeba

Éterický olej z vavrínu kubévového nie je vhodný

 • pre ľudí trpiacich alergiami na prírodné silice
 • pre priamu aplikáciu na pokožku (môže spôsobiť podráždenie)
 • pre pranie funkčného textilu
 • na vnútorné užívanie a konzumáciu (môže spôsobiť až smrť!)

Táto esenciálna silica má 100% prírodné zloženie bez pridaných chemických aditív, aerosólov, syntetických parfumov a ďalších chemických látok. Neobsahuje živočíšne zložky a nebola testovaná na zvieratách. Je vhodná aj pre vegánov

Vegan   Netestované na zvieratách   Prírodný produkt   Bez palmového oleja   

Zloženie esenciálneho oleja z vavrínu kubévového

100% silica Litsea cubeba

Bezpečnosť

Upozornenie: Koncentrované silice nikdy neaplikujte priamo na pokožku (s výnimkou levanduľovej a tea-tree) ani ich nekonzumujte. Ľudia trpiaci alergiami by mali používanie esenciálnych olejov dôkladne zvážiť. 

VAROVANIE! Horľavá kvapalina a pary. Pri požití a vniknutí do dýchacích ciest môže spôsobiť smrť. Dráždi kožu. Môže vyvolať alergickú kožnú reakciu. Veľmi toxický pre vodné organizmy, s dlhodobými účinkami. Uchovávajte mimo dosahu detí. Chráňte pred teplom, horúcimi povrchmi, iskrami, otvoreným ohňom a inými zdrojmi zapálenia. Zákaz fajčenia. Zabráňte uvoľneniu do životného prostredia. Používajte ochranné rukavice/ochranné okuliare. Skladujte na dobre vetranom mieste. Uchovávajte v chlade. Uchovávajte uzamknuté.
PO POŽITÍ: Okamžite volajte TOXIKOLOGICKÉ CENTRUM (tel. +421 2 5477 4166). NEVYVOLÁVAJTE zvracanie. 
PO ZASIAHNUTÍ POKOŽKY:
Starostlivo si umyte zasiahnuté časti tela. Ak sa prejaví podráždenie pokožky alebo sa vytvoria vyrážky: vyhľadajte lekársku pomoc/starostlivosť a lekárovi ukážte obal alebo štítok výrobku. 
PO ZASIAHNUTÍ OČÍ: Niekoľko minút oči opatrne vyplachujte vodou. Ak máte nasadené kontaktné šošovky a je možné ich ľahko vybrať, vyberte ich a pokračujte vo vyplachovaní očí. Ak podráždenie očí pretrváva, vyhľadajte lekárku pomoc a lekárovi ukážte obal alebo štítok výrobku.

dráždivé   horľavý   nebezpečný pre prostredie   zdraviu škodlivý

Likvidácia nespotrebovaného výrobku a obalu
Nepoužitý výrobok alebo prázdny obal so zvyškami odovzdajte v zberni nebezpečného odpadu.
Výrobok nevylievajte do kanalizácie!

Podiel prírodných zložiek 100%
Vôňa Vavrín
Objem 10 ml, 30 ml
Účinky antibakteriálne účinky, antistresové účinky, energia, harmonizujúce účinky, na kožné problémy, podpora duševnej aktivity, podporenie koncentrácie, povzbudenie, proti kvasinkám, proti nervozite, proti psychickej únave, proti rakovine pľúc, proti vyrážkam, zlepšenie nálady
Čisté prírodné zložky

Čisté prírodné zložky

Všetky zložky našich produktov sú rastlinného pôvodu alebo sú ľahko biologicky odbúrateľné.

Vegánske produkty

Vegánske produkty

Nepodporujeme utrpenie živých tvorov. Preto naše produkty neobsahujú živočíšne enzýmy, tuky, oleje, žlč, ani farbivá.

Cruelty free

Cruelty free

Žiaden z našich výrobkov nebol a ani nikdy nebude testovaný na zvieratách. Všetky produkty však poctivo testujeme sami na sebe.

Zero Waste balenie

Zero Waste balenie

Na balenie objednávok používame len kompostovateľné, biodegradovateľné, recyklované alebo už predtým použité materiály.