Testovací pásik pre určenie tvrdosti vody


Tierra Verde

Neviete, či vám z kohútika tečie tvrdá voda? Otestujte si ju pred nákupom ekologickej drogérie! Na väčšine územia Slovenska tečie tvrdá voda, ktorá znižuje účinnosť a zvyšuje spotrebu ekologických pracích prostriedkov, významne ovplyvňuje kvalitu prania a je zdrojom vodného kameňa. Použitím Zmäkčovača je možné prebytočné minerály z vody veľmi jednoducho vychytať a razom ju premeniť na mäkkú, v ktorej sú ekologické pracie prostriedky dokonca účinnejšie, než chemické. viac

Výrobca: Tierra Verde Kód produktu: P00018

1,10 €
Skladom
ks

Testovací pásik na určenie tvrdosti vody

Neviete, či vám z kohútika tečie tvrdá voda? Otestujte si ju pred nákupom ekologickej drogérie! Na väčšine územia Slovenska (západné, severné, východné) tečie tvrdá voda, ktorá znižuje účinnosť a zvyšuje spotrebu ekologických pracích prostriedkov, významne ovplyvňuje kvalitu prania a je zdrojom vodného kameňa. Použitím Zmäkčovača je možné prebytočné minerály (horčík, vápnik) z vody veľmi jednoducho vychytať a razom ju premeniť na mäkkú, v ktorej sú ekologické pracie prostriedky dokonca účinnejšie, než chemické. Otestujte tvrdosť svojej vody a zistite, akú dávku Zmäkčovača by ste mali do prania použiť.

Mapa tvrdej vody na Slovensku

Návod na otestovanie tvrdosti vody

Namočte pásik na 2 - 3 sekundy do pohára s vodou, následne ho vytiahnite a prebytočnú vodu straste. Stupeň tvrdosti vody sa prejaví po 1 minúte počtom štvorčekov, ktoré zmenia farbu zo zelenej na ružovú . Ak je výsledkom testu viac ako 1 ružový štvorček, je vhodné pri praní použiť Zmäkčovač vody

TVRDOSŤ VODY POČET RUŽOVÝCH ŠTVORČEKOV
Mäkká >4°dH 0 - 1
Stredne tvrdá >8,4°dH 2 - 3
Tvrdá >14°dH 4 - 5

Dávkovanie Zmäkčovača tvrdej vody - Yellow & Blue

TVRDOSŤ VODY PODĽA TESTOVACIEHO PÁSIKU: K praciemu gélu YELLOW & BLUE pridať: K praciemu prášku YELLOW & BLUE pridať: K domácemu mydlovému slizu pridať:
Mäkká >4°dH zmäkčovač nie je potrebný zmäkčovač nie je potrebný 1 vrchovatá polievková lyžica (20 g)
Stredne tvrdá >8,4°dH zmäkčovač nie je potrebný 1 vrchovatá polievková lyžica (20 g) 2,5 vrchovatých polievkových lyžíc (50 g)
Tvrdá >14°dH 2 vrchovaté polievkové lyžice (40 g) 2,5 vrchovatých polievkových lyžíc (50 g) 3 vrchovaté polievkové lyžice (60 g)

Čisté prírodné zložky

Čisté prírodné zložky

Všetky zložky našich produktov sú rastlinného pôvodu alebo sú ľahko biologicky odbúrateľné.

Vegánske produkty

Vegánske produkty

Nepodporujeme utrpenie živých tvorov. Preto naše produkty neobsahujú živočíšne enzýmy, tuky, oleje, žlč, ani farbivá.

Cruelty free

Cruelty free

Žiaden z našich výrobkov nebol a ani nikdy nebude testovaný na zvieratách. Všetky produkty však poctivo testujeme sami na sebe.

Zero Waste balenie

Zero Waste balenie

Na balenie objednávok používame len kompostovateľné, biodegradovateľné, recyklované alebo už predtým použité materiály.