Tea-tree - Esenciálny olej


Tierra Verde

Neobyčajne silný liek s antibakteriálnymi, antimikrobiálnymi, dezinfekčnými a protiplesňovými účinkami. Zatočí so streptokokmi, stafylokokmi, pneumokokmi aj gonokokmi. Posilňuje nervový systém, podporuje koncentráciu, účinne pomáha pri silnej psychickej aj fyzickej únave, chronickej únave a pri liečení syndrómu vyhorenia. viac

Výrobca: Tierra Verde Kód produktu: P00042

od 3,29 €
Spresnite výber produktu
Varianta neexistuje

ks

100% Tea-tree silica (Melaleuca alternifolia)

Neobyčajne silný liek s antibakteriálnymi, antimikrobiálnymi, dezinfekčnými a protiplesňovými účinkami. Ako jeden z mála 100% éterických olejov ho možno aplikovať v nezriedenom stave priamo na pokožku. Cez ňu prenikne hlboko do tkanív a zatočí so streptokokmi, stafylokokmi, pneumokokmi aj gonokokmi. Čajovníkový olej tiež posilňuje nervový systém, podporuje koncentráciu, účinne pomáha pri silnej psychickej aj fyzickej únave, chronickej únave a pri liečení syndrómu vyhorenia.

Tea-tree esenciálny olej sa destiluje z listov rastliny Melaleuca (čajovník). Pomáha pri ťažších zápalových ochoreniach a celkovom psychickom a fyzickom vyčerpaní organizmu.

Účinky tea-tree esenciálneho oleja

 • má antibakteriálne, antimikrobiálne, protiplesňové a dezinfekčné účinky
 • pôsobí protizápalovo
 • pomáha v boji proti streptokokom, stafylokokom, pneumokokom a gonokokom
 • pomáha pri ťažkej psychickej a fyzickej únave
 • pomáha pri liečení chronickej únavy
 • pomáha pri liečení syndrómu vyhorenia
 • posilňuje nervový systém
 • podporuje koncentráciu

Melaleuca alternifolia

Kde a ako používať čajovníkový éterický olej

Na voňavé upratovanie kúpeľne a toalety: Zmiešajte 3 kvapky tea-tree silice + 3 kvapky borovicovej silice + 3 kvapky eukalyptovej silice s 3 polievkovými lyžicami Univerzálneho čističa na rôzne povrchy a zmes rozpustite vo vedre naplnenom horúcou vodou. 

Na upratovanie kúpeľne a toalety s práškom z mydlových orechov: Vo vedre s horúcou vodou rozpustite 1 čajovú lyžičku Prášku z mydlových orechov. Potom zmiešajte pol hrnčeka jedlej sódy BIKA s trochou octu, pridajte 3 kvapky tea-tree silice + 3 kvapky borovicovej silice + 3 kvapky eukalyptovej silice, dôkladne rozmiešajte (ak sa vám bude dzať vôňa slabá, pridajte z každej silice ešte po 2 kvapky) a prisypte do vedra.

Na dôkladné upratanie silne znečistenej kúpeľne a toalety: Do vedra s horúcou vodou pridajte 3 polievkové lyžice koncentrovaného pomarančového odmasťovača, 3 kvapky tea-tree silice + 3 kvapky borovicovej silice + 3 kvapky eukalyptovej silice. Ak vás chytá nachladnutie, pravdepodobne sa z neho počas upratovania s touto silne antimikrobiálnou zmesou vyliečite skôr, než prepukne v plnej sile. Zmes sa však neodporúča, pokiaľ už u vás prechladnutie alebo chrípka naplno prepukli.

Na pranie spodného prádla a uterákov: Pridajte niekoľko kvapiek eukalyptovej silice do pracieho gélu, aviváže alebo plákadla. Prádlo nádherne prevonia, vydezinfikuje a ochráni pred množením baktérií.

Návod na prevoňanie bytu: Pridajte pár kvapiek éterického oleja do aromalampy, aromadifuzéru alebo ich nakvapkajte na vlhkú handričku a tú zaveste do priestoru.

Návod na výrobu voňavej dekorácie: Do misky nasypte jedlú sódu BIKA, pridajte kamienky, vetvičky, bylinky a sušené plátky citrusov alebo korenín (badián, klinčeky, škorica) a pokvapkajte éterickým olejom.

Návod na výrobu prírodného osviežujúceho spreja: Nakvapkajte maximálne 40 kvapiek do 2 čajových lyžičiek kuchynskej soli, dôkladne premiešajte a prilejte 200 ml vlažnej vody (silicu nie je možné miešať s vodou, preto je potrebné ju najprv rozmiešať so soľou, ktorá sa vo vode následne rozpustí). Vyskúšajte napríklad tieto svieže kombinácie:

  Éterický olej z tea-tree nie je vhodný

  • pre ľudí trpiacich alergiami na prírodné silice
  • pre pranie funkčného textilu
  • na vnútorné užívanie a konzumáciu (môže spôsobiť až smrť!)

  Táto esenciálna silica má 100% prírodné zloženie bez pridaných chemických aditív, aerosólov, syntetických parfumov a ďalších chemických látok. Neobsahuje živočíšne zložky a nebola testovaná na zvieratách. Je vhodná aj pre vegánov

  Vegan   Netestované na zvieratách   Prírodný produkt   Bez palmového oleja   

  Zloženie Tea-tree esenciálneho oleja

  100% silica Melaleuca alternifolia

  Bezpečnosť

  Upozornenie: Koncentrované silice nikdy neaplikujte priamo na pokožku (s výnimkou levanduľovej a tea-tree) ani ich nekonzumujte. Ľudia trpiaci alergiami by mali používanie esenciálnych olejov dôkladne zvážiť. 

  VAROVANIE! Horľavá kvapalina a pary. Pri požití a vniknutí do dýchacích ciest môže spôsobiť smrť. Dráždi kožu. Môže vyvolať alergickú kožnú reakciu. Veľmi toxický pre vodné organizmy, s dlhodobými účinkami. Uchovávajte mimo dosahu detí. Chráňte pred teplom, horúcimi povrchmi, iskrami, otvoreným ohňom a inými zdrojmi zapálenia. Zákaz fajčenia. Zabráňte uvoľneniu do životného prostredia. Používajte ochranné rukavice/ochranné okuliare. Skladujte na dobre vetranom mieste. Uchovávajte v chlade. Uchovávajte uzamknuté.
  PO POŽITÍ: Okamžite volajte TOXIKOLOGICKÉ CENTRUM (tel. +421 2 5477 4166). NEVYVOLÁVAJTE zvracanie. 
  PO ZASIAHNUTÍ POKOŽKY:
  Starostlivo si umyte zasiahnuté časti tela. Ak sa prejaví podráždenie pokožky alebo sa vytvoria vyrážky: vyhľadajte lekársku pomoc/starostlivosť a lekárovi ukážte obal alebo štítok výrobku. 
  PO ZASIAHNUTÍ OČÍ: Niekoľko minút oči opatrne vyplachujte vodou. Ak máte nasadené kontaktné šošovky a je možné ich ľahko vybrať, vyberte ich a pokračujte vo vyplachovaní očí. Ak podráždenie očí pretrváva, vyhľadajte lekárku pomoc a lekárovi ukážte obal alebo štítok výrobku.

  dráždivé   horľavý   nebezpečný pre prostredie   zdraviu škodlivý

  Likvidácia nespotrebovaného výrobku a obalu
  Nepoužitý výrobok alebo prázdny obal so zvyškami odovzdajte v zberni nebezpečného odpadu.
  Výrobok nevylievajte do kanalizácie!

  Podiel prírodných zložiek 100%
  Vôňa Tea-tree
  Objem 10 ml, 30 ml
  Účinky antibakteriálne účinky, antimikrobiálne účinky, dezinfekcia, hojenie a regenerácia, liečenie chronickej únavy, liečenie syndrómu vyhorenia, na kožné problémy, na zapálené hrdlo, podporenie koncentrácie, posilnenie nervového systému, povzbudenie, proti fyzickej únave, proti psychickej únave, proti vyrážkam, protiplesňové účinky, protizápalove účinky
  Čisté prírodné zložky

  Čisté prírodné zložky

  Všetky zložky našich produktov sú rastlinného pôvodu alebo sú ľahko biologicky odbúrateľné.

  Vegánske produkty

  Vegánske produkty

  Nepodporujeme utrpenie živých tvorov. Preto naše produkty neobsahujú živočíšne enzýmy, tuky, oleje, žlč, ani farbivá.

  Cruelty free

  Cruelty free

  Žiaden z našich výrobkov nebol a ani nikdy nebude testovaný na zvieratách. Všetky produkty však poctivo testujeme sami na sebe.

  Zero Waste balenie

  Zero Waste balenie

  Na balenie objednávok používame len kompostovateľné, biodegradovateľné, recyklované alebo už predtým použité materiály.