Pomaranč - Esenciálny olej


Tierra Verde

Sladká pomarančová vôňa rýchlo zaženie depresie, nervozitu aj nespavosť. Pôsobí proti psychickému diskomfort akéhokoľvek druhu, má osviežujúce, povzbudzujúce a relaxačné účinky. Prečistí ovzdušie, pomôže vám koncentrovať sa a zlepší náladu a pamäť. Hubí baktérie a plesne, odpudzuje hmyz (najmä blchy) a poradí si aj so zápachom kobercov a zvieracích pelechov. viac

Výrobca: Tierra Verde Kód produktu: P00044

od 2,18 €
Spresnite výber produktu
Varianta neexistuje

ks

100% pomarančová silica (100% silica Citrus aurantium)

Sladká pomarančová vôňa rýchlo zaženie depresie, nervozitu aj nespavosť. Pôsobí proti psychickému diskomfort akéhokoľvek druhu, má osviežujúce, povzbudzujúce a relaxačné účinky. Prečistí ovzdušie, pomôže vám koncentrovať sa a zlepší náladu a pamäť. Hubí baktérie a plesne, odpudzuje hmyz (najmä blchy) a poradí si aj so zápachom kobercov a zvieracích pelechov.

Pomarančová silica sa získava lisovaním kôry plodov. Má podobné účinky ako ostatné citrusové silice. Do drogérie sa pridáva hlavne pre svoje silné odmasťujúce účinky. 

Účinky pomarančového esenciálneho oleja

 • zaháňa depresie
 • ukľudňuje nervozitu
 • zlepšuje náladu
 • pomáha proti nespavosti
 • osviežuje a povzbudzuje
 • má harmonizujúce a relaxačné účinky
 • prečisťuje ovzdušie
 • podporuje koncentrácui
 • zlepšuje pamäť
 • hubí baktérie a plesne
 • odpudzuje hmyz, najmä blchy
 • odstraňuje zápach z kobercov a zvieracích pelechov
 • odmasťuje 

Citrus aurantium

Kde a ako používať pomarančový éterický olej

Na dôkladné umytie dlážky a odplašenie dotieravého hmyzu (jar a leto): Zmiešajte 10 kvapiek eukalyptovej silice + 15 kvapiek pomarančovej silice + 5 kvapiek levanduľovej silice s 1 hrnčekom jedlej sódy BIKA a trochou octu. Vzniknutú zmes pridajte do vedra s vodou a rozmiešajte. Pre zvýšenie umývacieho účinku môžete pridať  1 - 3 polievkové lyžice Univerzálneho čističa na rôzne povrchy. Táto zmes esenciálnych olejov má silné repelentné účinky, stredne silné dezinfekčné účinky a ľahké odmasťovacie účinky.

Na umývanie silne zamastenej podlahy: Zmiešajte 6 kvapiek eukalyptovej silice + 12 kvapiek citrónovej silice + 12 kvapiek pomarančovej silice s 1 hrnčekom jedlej sódy BIKA a trochou octu. Vzniknutú zmes pridajte do vedra s vodou a rozmiešajte. Pre zvýšenie umývacieho účinku môžete pridať  1 - 3 polievkové lyžice Univerzálneho čističa na rôzne povrchy. Táto zmes esenciálnych olejov má veľmi silné odmasťovacie a ľahké dezinfekčné účinky

Na čistenie zatuchnutých kobercov, čalúnených nábytkov a odpudenie hmyzu a bĺch: Do primeraného množstva jedlej sódy BIKA nakvapkajte citrónovú a levanduľovú silicu v rovnakom počte kvapiek (napríklad po 15 kvapiek). Dobre premiešajte a poprášte touto zmesovu koberce a čalúnené nábytky. Nechajte 30 minút pôsobiť a následne vysajte vysávačom.

Návod na prevoňanie bytu: Pridajte pár kvapiek éterického oleja do aromalampy, aromadifuzéru alebo ich nakvapkajte na vlhkú handričku a tú zaveste do priestoru.

Návod na výrobu voňavej dekorácie: Do misky nasypte jedlú sódu BIKA, pridajte kamienky, vetvičky, bylinky a sušené plátky citrusov alebo korenín (badián, klinčeky, škorica) a pokvapkajte éterickým olejom.

Návod na výrobu prírodného osviežujúceho spreja: Nakvapkajte maximálne 40 kvapiek do 2 čajových lyžičiek kuchynskej soli, dôkladne premiešajte a prilejte 200 ml vlažnej vody (silicu nie je možné miešať s vodou, preto je potrebné ju najprv rozmiešať so soľou, ktorá sa vo vode následne rozpustí). Vyskúšajte napríklad tieto svieže kombinácie:

orange oil

  Éterický olej z pomaranču nie je vhodný

  • pre ľudí trpiacich alergiami na prírodné silice
  • pre priamu aplikáciu na pokožku (môže spôsobiť podráždenie)
  • pre pranie funkčného textilu
  • na vnútorné užívanie a konzumáciu (môže spôsobiť až smrť!)

  Táto esenciálna silica má 100% prírodné zloženie bez pridaných chemických aditív, aerosólov, syntetických parfumov a ďalších chemických látok. Neobsahuje živočíšne zložky a nebola testovaná na zvieratách. Je vhodná aj pre vegánov

  Vegan   Netestované na zvieratách   Prírodný produkt   Bez palmového oleja   

  Zloženie pomarančového esenciálneho oleja

  100% silica Citrus aurantium

  Bezpečnosť

  Upozornenie: Koncentrované silice nikdy neaplikujte priamo na pokožku (s výnimkou levanduľovej a tea-tree) ani ich nekonzumujte. Ľudia trpiaci alergiami by mali používanie esenciálnych olejov dôkladne zvážiť. 

  VAROVANIE! Horľavá kvapalina a pary. Pri požití a vniknutí do dýchacích ciest môže spôsobiť smrť. Dráždi kožu. Môže vyvolať alergickú kožnú reakciu. Veľmi toxický pre vodné organizmy, s dlhodobými účinkami. Uchovávajte mimo dosahu detí. Chráňte pred teplom, horúcimi povrchmi, iskrami, otvoreným ohňom a inými zdrojmi zapálenia. Zákaz fajčenia. Zabráňte uvoľneniu do životného prostredia. Používajte ochranné rukavice/ochranné okuliare. Skladujte na dobre vetranom mieste. Uchovávajte v chlade. Uchovávajte uzamknuté.
  PO POŽITÍ: Okamžite volajte TOXIKOLOGICKÉ CENTRUM (tel. +421 2 5477 4166). NEVYVOLÁVAJTE zvracanie. 
  PO ZASIAHNUTÍ POKOŽKY:
  Starostlivo si umyte zasiahnuté časti tela. Ak sa prejaví podráždenie pokožky alebo sa vytvoria vyrážky: vyhľadajte lekársku pomoc/starostlivosť a lekárovi ukážte obal alebo štítok výrobku. 
  PO ZASIAHNUTÍ OČÍ: Niekoľko minút oči opatrne vyplachujte vodou. Ak máte nasadené kontaktné šošovky a je možné ich ľahko vybrať, vyberte ich a pokračujte vo vyplachovaní očí. Ak podráždenie očí pretrváva, vyhľadajte lekárku pomoc a lekárovi ukážte obal alebo štítok výrobku.

  dráždivé   horľavý   nebezpečný pre prostredie   zdraviu škodlivý

  Likvidácia nespotrebovaného výrobku a obalu
  Nepoužitý výrobok alebo prázdny obal so zvyškami odovzdajte v zberni nebezpečného odpadu.
  Výrobok nevylievajte do kanalizácie!

  Podiel prírodných zložiek 100%
  Vôňa Pomaranč
  Objem 10 ml, 30 ml
  Účinky antibakteriálne účinky, antidepresívne účinky, energia, harmonizujúce účinky, osvieženie, podpora duševnej aktivity, podporenie koncentrácie, podporenie pamäte, povzbudenie, prečistenie ovzdušia, proti nervozite, proti nespavosti, protiplesňové účinky, repelenčné účinky, upokojenie a relaxácia, zlepšenie nálady
  Čisté prírodné zložky

  Čisté prírodné zložky

  Všetky zložky našich produktov sú rastlinného pôvodu alebo sú ľahko biologicky odbúrateľné.

  Vegánske produkty

  Vegánske produkty

  Nepodporujeme utrpenie živých tvorov. Preto naše produkty neobsahujú živočíšne enzýmy, tuky, oleje, žlč, ani farbivá.

  Cruelty free

  Cruelty free

  Žiaden z našich výrobkov nebol a ani nikdy nebude testovaný na zvieratách. Všetky produkty však poctivo testujeme sami na sebe.

  Zero Waste balenie

  Zero Waste balenie

  Na balenie objednávok používame len kompostovateľné, biodegradovateľné, recyklované alebo už predtým použité materiály.