Levanduľa - Esenciálny olej


Tierra Verde

Odstráňte z tela vnútorné napätie a ponorte sa do sveta relaxácie a pohody s upokojujúcou vôňou čistej prírodnej levandule. Pomáha pri drobných poraneniach alebo popáleninách, urýchľuje hojenie rán, pokožku dezinfikuje a regeneruje. S veľkým úspechom pomáha v boji proti nespavosti, tíši bolesti hlavy pri migréne, odstraňuje psychickú a fyzickú únavu, uľavuje pri svalových a reumatických problémoch a výborne odpudzuje dotieravý hmyz, vrátane molí.  viac

Výrobca: Tierra Verde Kód produktu: P00039

od 2,55 €
Spresnite výber produktu
Varianta neexistuje

ks

100% levanduľová silica (Lavandula X intermedia)

Odstráňte z tela vnútorné napätie a ponorte sa do sveta relaxácie a pohody s upokojujúcou vôňou čistej prírodnej levandule. Ako jednu z mála 100% silíc ju možno aplikovať v nezriedenom stave priamo na pokožku, kde pomôže pri drobných poraneniach alebo popáleninách a urýchli hojenie rán. Pokožku zároveň vydezinfikuje a zregeneruje. S veľkým úspechom pomáha aj pri nespavosti, tíši bolesti hlavy pri migréne, odstraňuje psychickú a fyzickú únavu, uľavuje pri svalových a reumatických problémoch a výborne odpudzuje dotieravý hmyz, vrátane molí. 

Levanduľová silica sa vyrába destiláciou z kvetov levandule. Podporuje účinky ďalších silíc a pri miešaní vôní sa s nimi veľmi dobre kombinuje.

Účinky levanduľového esenciálneho oleja

 • upokojuje a navodzuje pocit relaxácie (má sedatívne účinky)
 • odstraňuje vnútorné napätie, psychickú aj fyzickú únavu
 • uľavuje pri svalových a reumatických problémoch
 • dezinfikuje a regeneruje pokožku
 • urýchľuje hojenie drobných poranení a popálenín
 • tíši bolesť pri migréne
 • pomáha pri nespavosti
 • odpudzuje hmyz, vrátane molí
 • prekrýva nežiadúce pachy
 • podporuje účinky ďalších silíc
 • možno aplikovať v nezriedenom stave priamo na pokožku

levanduľa

  Kde a ako používať levanduľový éterický olej

  Na prevoňanie bytu pri umývaní dlážky: 1 hrnček jedlej sódy BIKA zmiešajte s trochou octu a maximálne 30 kvapkami zvolenej silice, prípadne ich kombináciou (na podlahu sú najvhodnejšie silice borovice, citrónu, eukalyptu, pomaranča a levandule). Zmes zamiešajte vo vedre s vodou. Pre zvýšenie umývacieho účinku môžete pridať  1 - 3 polievkové lyžice Univerzálneho čističa na rôzne povrchy.

  Na dôkladné umytie dlážky a odplašenie dotieravého hmyzu (jar a leto): Zmiešajte 10 kvapiek eukalyptovej silice + 15 kvapiek pomarančovej silice + 5 kvapiek levanduľovej silice s 1 hrnčekom jedlej sódy BIKA a trochou octu. Vzniknutú zmes pridajte do vedra s vodou a rozmiešajte. Pre zvýšenie umývacieho účinku môžete pridať  1 - 3 polievkové lyžice Univerzálneho čističa na rôzne povrchy. Táto zmes esenciálnych olejov má silné repelentné účinky, stredne silné dezinfekčné účinky a ľahké odmasťovacie účinky.

  Na dôkladnú dezinfekciu podlahy: Zmiešajte 10 kvapiek eukalyptovej silice + 10 kvapiek borovicovej silice + 10 kvapiek levanduľovej silice s 1 hrnčekom jedlej sódy BIKA a trochou octu. Vzniknutú zmes pridajte do vedra s vodou a rozmiešajte. Pre zvýšenie umývacieho účinku môžete pridať  1 - 3 polievkové lyžice Univerzálneho čističa na rôzne povrchy. Táto zmes esenciálnych olejov má silné dezinfekčné účinky.

  Na pranie detského oblečenia a plienok: Pridajte niekoľko kvapiek levaduľovej silice do pracieho gélu, aviváže alebo plákadla. Prádlo počas prania nádherne prevonia.

  Na pranie zašednutého bieleho prádla a záclon: Podporte účinky bieliaceho prášku PUER pridaním niekoľkých kvapiek levanduľovej a citrónovej silice. 

  Na pranie dámskeho oblečenia: Pridanie silíc levanduľe a citrónu k praciemu gélu, aviváži alebo plákadlu nenaruší vôňu akéhokoľvek ďalšieho parfému.

  Na pranie pánskeho oblečenia: Pridajte pár kvapiek silice vavrínu kubévového, levandule a borovice k praciemu gélu, aviváži alebo plákadlu a tešte sa s nádhernej hlbokej vône, ktorú dodajú pánskemu oblečeniu.

  Návod na prevoňanie bytu: Pridajte pár kvapiek éterického oleja do aromalampy, aromadifuzéru alebo ich nakvapkajte na vlhkú handričku a tú zaveste do priestoru.

  Návod na výrobu voňavej dekorácie: Do misky nasypte jedlú sódu BIKA, pridajte kamienky, vetvičky, bylinky a sušené plátky citrusov alebo korenín (badián, klinčeky, škorica) a pokvapkajte éterickým olejom.

  Návod na výrobu prírodného osviežujúceho spreja: Nakvapkajte maximálne 40 kvapiek do 2 čajových lyžičiek kuchynskej soli, dôkladne premiešajte a prilejte 200 ml vlažnej vody (silicu nie je možné miešať s vodou, preto je potrebné ju najprv rozmiešať so soľou, ktorá sa vo vode následne rozpustí). Vyskúšajte napríklad tieto svieže kombinácie:

  levanduľová silica

  Éterický olej z levandule nie je vhodný

  • pre ľudí s nízkym tlakom
  • pre ľudí trpiacich alergiami na prírodné silice
  • pre pranie funkčného textilu
  • na vnútorné užívanie a konzumáciu (môže spôsobiť až smrť!)

  Táto esenciálna silica má 100% prírodné zloženie bez pridaných chemických aditív, aerosólov, syntetických parfumov a ďalších chemických látok. Neobsahuje živočíšne zložky a nebola testovaná na zvieratách. Je vhodná aj pre vegánov

  Vegan   Netestované na zvieratách   Prírodný produkt   Bez palmového oleja   

  Zloženie levanduľového esenciálneho oleja

  100% silica Lavandula X intermedia

  Bezpečnosť

  Upozornenie: Koncentrované silice nikdy neaplikujte priamo na pokožku (s výnimkou levanduľovej a tea-tree) ani ich nekonzumujte. Ľudia trpiaci alergiami by mali používanie esenciálnych olejov dôkladne zvážiť. 

  VAROVANIE! Horľavá kvapalina a pary. Pri požití a vniknutí do dýchacích ciest môže spôsobiť smrť. Dráždi kožu. Môže vyvolať alergickú kožnú reakciu. Veľmi toxický pre vodné organizmy, s dlhodobými účinkami. Uchovávajte mimo dosahu detí. Chráňte pred teplom, horúcimi povrchmi, iskrami, otvoreným ohňom a inými zdrojmi zapálenia. Zákaz fajčenia. Zabráňte uvoľneniu do životného prostredia. Používajte ochranné rukavice/ochranné okuliare. Skladujte na dobre vetranom mieste. Uchovávajte v chlade. Uchovávajte uzamknuté.
  PO POŽITÍ: Okamžite volajte TOXIKOLOGICKÉ CENTRUM (tel. +421 2 5477 4166). NEVYVOLÁVAJTE zvracanie. 
  PO ZASIAHNUTÍ POKOŽKY:
  Starostlivo si umyte zasiahnuté časti tela. Ak sa prejaví podráždenie pokožky alebo sa vytvoria vyrážky: vyhľadajte lekársku pomoc/starostlivosť a lekárovi ukážte obal alebo štítok výrobku. 
  PO ZASIAHNUTÍ OČÍ: Niekoľko minút oči opatrne vyplachujte vodou. Ak máte nasadené kontaktné šošovky a je možné ich ľahko vybrať, vyberte ich a pokračujte vo vyplachovaní očí. Ak podráždenie očí pretrváva, vyhľadajte lekárku pomoc a lekárovi ukážte obal alebo štítok výrobku.

  dráždivé   horľavý   nebezpečný pre prostredie   zdraviu škodlivý

  Likvidácia nespotrebovaného výrobku a obalu
  Nepoužitý výrobok alebo prázdny obal so zvyškami odovzdajte v zberni nebezpečného odpadu.
  Výrobok nevylievajte do kanalizácie!

  Podiel prírodných zložiek 100%
  Vôňa Levanduľa
  Objem 10 ml, 30 ml, 50 ml
  Účinky antistresové účinky, dezinfekcia, hojenie a regenerácia, pri bolestiach hlavy a migréne, pri svalových a reumatických problémoch, proti fyzickej únave, proti nervozite, proti nespavosti, proti psychickej únave, repelenčné účinky, upokojenie a relaxácia, zníženie krvného tlaku
  Čisté prírodné zložky

  Čisté prírodné zložky

  Všetky zložky našich produktov sú rastlinného pôvodu alebo sú ľahko biologicky odbúrateľné.

  Vegánske produkty

  Vegánske produkty

  Nepodporujeme utrpenie živých tvorov. Preto naše produkty neobsahujú živočíšne enzýmy, tuky, oleje, žlč, ani farbivá.

  Cruelty free

  Cruelty free

  Žiaden z našich výrobkov nebol a ani nikdy nebude testovaný na zvieratách. Všetky produkty však poctivo testujeme sami na sebe.

  Zero Waste balenie

  Zero Waste balenie

  Na balenie objednávok používame len kompostovateľné, biodegradovateľné, recyklované alebo už predtým použité materiály.