Levanduľa - BIO esenciálny olej


Tierra Verde

Odstráňte z tela vnútorné napätie a ponorte sa do sveta relaxácie a pohody s upokojujúcou vôňou čistej prírodnej levandule. Pomáha pri drobných poraneniach a popáleninách, urýchľuje hojenie rán. Pokožku zároveň vydezinfikuje a zregeneruje. S veľkým úspechom pomáha aj pri nespavosti, tíši bolesti hlavy pri migréne, odstraňuje psychickú a fyzickú únavu, uľavuje pri svalových a reumatických problémoch a výborne odpudzuje dotieravý hmyz. viac

Výrobca: Tierra Verde Kód produktu: P00039

19,19 €
Varianta neexistuje

ks

100% BIO Levanduľová silica (Lavandula hybrida sp. Grosso)

Odstráňte z tela vnútorné napätie a ponorte sa do sveta relaxácie a pohody s upokojujúcou vôňou čistej prírodnej levandule. Pomáha pri drobných poraneniach a popáleninách, urýchľuje hojenie rán. Pokožku zároveň vydezinfikuje a zregeneruje. S veľkým úspechom pomáha aj pri nespavosti, tíši bolesti hlavy pri migréne, odstraňuje psychickú a fyzickú únavu, uľavuje pri svalových a reumatických problémoch a výborne odpudzuje dotieravý hmyz, vrátane molí. Podporuje účinky ďalších silíc a pri miešaní vôní sa s nimi veľmi dobre kombinuje.

Levanduľovú silicu vyrábajú parnou destiláciou kvetov a stoniek rastliny Lavandula hybrida sp. Grosso z francúzskej Provence miestni pestovatelia a destiléri. Vďaka ich stáročným skúsenostiam, úrodnej pôde a dostatku slnka sa francúzskemu BIO levanduľovému éterickému oleju snáď žiadny iný nevyrovná. 

Účinky BIO Levanduľového esenciálneho oleja

 • upokojuje a navodzuje pocit relaxácie (má sedatívne účinky)
 • odstraňuje vnútorné napätie, psychickú aj fyzickú únavu
 • uľavuje pri svalových a reumatických problémoch
 • dezinfikuje a regeneruje pokožku
 • urýchľuje hojenie drobných poranení a popálenín
 • tíši bolesť pri migréne
 • pomáha pri nespavosti
 • odpudzuje hmyz, vrátane molí
 • prekrýva nežiadúce pachy
 • podporuje účinky ďalších silíc

levanduľa

  Kde a ako používať BIO Levanduľový éterický olej

  Návod na výrobu aroma masážneho oleja: Zamiešajte 6 kvapiek BIO levanduľovej silice do 30 ml rastlinného oleja.

  Návod na prevoňanie eko domácnosti: Pridajte 3 - 5 kvapiek éterického oleja do aromalampy, aromadifuzéru alebo ich nakvapkajte na vlhkú handričku a tú zaveste do priestoru.

  Návod na výrobu voňavej dekorácie: Do misky nasypte jedlú sódu BIKA, pridajte kamienky, vetvičky, bylinky a sušené plátky citrusov alebo korenín (badián, klinčeky, škorica) a pokvapkajte éterickým olejom.

  Návod na výrobu prírodného osviežujúceho spreja: Nakvapkajte maximálne 40 kvapiek do 2 čajových lyžičiek kuchynskej soli, dôkladne premiešajte a prilejte 200 ml vlažnej vody (silicu nie je možné miešať s vodou, preto je potrebné ju najprv rozmiešať so soľou, ktorá sa vo vode následne rozpustí). Vyskúšajte napríklad tieto svieže kombinácie:

  Návod na prevoňanie bytu pri umývaní dlážky: 1 hrnček jedlej sódy BIKA zmiešajte s trochou octu a maximálne 30 kvapkami zvolenej silice, prípadne ich kombináciou (na podlahu sú najvhodnejšie silice borovice, citrónu, eukalyptu, pomaranča a levandule). Zmes zamiešajte vo vedre s vodou. Pre zvýšenie umývacieho účinku môžete pridať  1 - 3 polievkové lyžice Univerzálneho čističa na rôzne povrchy.

  Návod na dôkladné umytie dlážky a odplašenie dotieravého hmyzu (jar a leto): Zmiešajte 10 kvapiek eukalyptovej silice + 15 kvapiek pomarančovej silice + 5 kvapiek levanduľovej silice s 1 hrnčekom jedlej sódy BIKA a trochou octu. Vzniknutú zmes pridajte do vedra s vodou a rozmiešajte. Pre zvýšenie umývacieho účinku môžete pridať  1 - 3 polievkové lyžice Univerzálneho čističa na rôzne povrchy. Táto zmes esenciálnych olejov má silné repelentné účinky, stredne silné dezinfekčné účinky a ľahké odmasťovacie účinky.

  Návod na dôkladnú dezinfekciu podlahy: Zmiešajte 10 kvapiek eukalyptovej silice + 10 kvapiek borovicovej silice + 10 kvapiek levanduľovej silice s 1 hrnčekom jedlej sódy BIKA a trochou octu. Vzniknutú zmes pridajte do vedra s vodou a rozmiešajte. Pre zvýšenie umývacieho účinku môžete pridať  1 - 3 polievkové lyžice Univerzálneho čističa na rôzne povrchy. Táto zmes esenciálnych olejov má silné dezinfekčné účinky.

  Na pranie detského oblečenia a plienok: Pridajte niekoľko kvapiek levaduľovej silice ku Koncentrovanému ekologickému praciemu gélu bez vône. Prádlo počas prania nádherne prevonia.

  Na pranie zašednutého bieleho prádla a záclon: Podporte účinky bieliaceho prášku PUER pridaním niekoľkých kvapiek levanduľovej a citrónovej silice. 

  Na pranie dámskeho oblečenia: Pridanie silíc levanduľe a citrónu k praciemu gélu, aviváži alebo plákadlu nenaruší vôňu akéhokoľvek ďalšieho parfému.

  Na pranie pánskeho oblečenia: Pridajte pár kvapiek silice vavrínu kubévového, levandule a borovice ku Koncentrovanému ekologickému praciemu gélu bez vône a tešte sa z nádhernej hlbokej vône, ktorú dodajú pánskemu oblečeniu.

  levanduľová silica

  BIO éterický olej z Levandule NIE JE vhodný

  • pre ľudí s nízkym tlakom
  • pre ľudí trpiacich alergiami na prírodné silice
  • pre priamu aplikáciu na pokožku v neriedenom stave (môže spôsobiť podráždenie)
  • pre pranie funkčného textilu
  • na vnútorné užívanie a konzumáciu 

  Táto bio esenciálna silica má 100% prírodné zloženie bez pridaných chemických aditív, aerosólov, syntetických parfumov a ďalších chemických látok. Neobsahuje živočíšne zložky a nebola testovaná na zvieratách. Je vhodná aj pre vegánov.

  Vegan   Netestované na zvieratách  bio kvalita   Prírodný produkt   Bez palmového oleja   

  Zloženie Levanduľového BIO esenciálneho oleja

  Lavandula Hybrida Grosso Herb Oil, Linalool (prírodného pôvodu), Limonene (prírodného pôvodu), Geraniol (prírodného pôvodu), Coumarin (prírodného pôvodu), Eugenol (prírodného pôvodu), Benzyl Benzoate (prírodného pôvodu)

  Bezpečnosť

  Upozornenie: Koncentrované silice neaplikujte priamo na pokožku. Neodporúčame ani ich vnútornú konzumáciu. Ľudia trpiaci alergiami by mali používanie esenciálnych olejov dôkladne zvážiť. Pri aplikácii si chráňte oči. Uchovávajte mimo dosahu detí.

  Likvidácia obalu
  Obal po spotrebovaní BIO éterického oleja odovzdajte do triedeného odpadu. Do ktorej zbernej nádoby obal patrí?

  BIO esenciálny levanduľový olej splnil prísne ekologické kritériá a získal certifikát ECO GARANTIE

  • spĺňa prísne štandardy bezpečnosti, kvality a šetrnosti k prírode
  • pri bežnom používaní nepredstavuje pre životné prostredie žiadne riziko
  • výrobné suroviny pochádzajú z udržateľného zdroja
  • výrobné suroviny neobsahujú GMO, syntetické farbivá, parfumáciu, ani zložky ropného priemyslu      
  • prírodné výťažky smú byť obsiahnuté výhradne v BIO kvalite
  • použitie neprírodných zložiek je prísne kontrolované a regulované
  • výrobca netestuje výrobky na zvieratách
  • výrobca rešpektuje a dodržiava ľudské práva 
  • proces výroby dodržiava etické princípy a zaručuje rovnosť podmienok pre všetkých
  • transparentnosť a dôveryhodnosť firmy bola preverená nezávislou treťou stranou

  Eco Garantie

  Certifikát EcoGarantie
  Podiel prírodných zložiek 100%
  Vôňa Levanduľa
  Objem 10 ml, 30 ml, 50 ml
  Účinky antistresové účinky, dezinfekcia, hojenie a regenerácia, pri bolestiach hlavy a migréne, pri svalových a reumatických problémoch, proti fyzickej únave, proti nervozite, proti nespavosti, proti psychickej únave, repelenčné účinky, upokojenie a relaxácia, zníženie krvného tlaku
  Čisté prírodné zložky

  Čisté prírodné zložky

  Všetky zložky našich produktov sú rastlinného pôvodu alebo sú ľahko biologicky odbúrateľné.

  Vegánske produkty

  Vegánske produkty

  Nepodporujeme utrpenie živých tvorov. Preto naše produkty neobsahujú živočíšne enzýmy, tuky, oleje, žlč, ani farbivá.

  Cruelty free

  Cruelty free

  Žiaden z našich výrobkov nebol a ani nikdy nebude testovaný na zvieratách. Všetky produkty však poctivo testujeme sami na sebe.

  Zero Waste balenie

  Zero Waste balenie

  Na balenie objednávok používame len kompostovateľné, biodegradovateľné, recyklované alebo už predtým použité materiály.