Kozmetický tampón z BIO bavlneného zamatu 7cm (6 ks v balení) - certifikát GOTS


Tierra Verde

Jemnučké a hebučké tampóny z BIO bavlneného zamatu poláskajú vašu pokožku a dokonale ju odlíčia od všetkých zvyškov make-upu. Môžete ich prať znova a znova, takže nahradia stovky jednorázových odličovacích tampónov. Nie sú chemicky bielené, ani farbené a sú tou najvhodnejšou alternatívou pre vašu pleť aj pre prírodu. viac

Výrobca: Tierra Verde Kód produktu: P00076

5,99 €
Štandardná cena 6,46 €, Ušetríte 7% (0,47 €)
Skladom
ks

Ekologické tampóny z certifikovanej GOTS BIO bavlny

Jemnučké a hebučké tampóny z BIO bavlneného zamatu poláskajú vašu pokožku a dokonale ju odlíčia od všetkých zvyškov make-upu. Môžete ich prať znova a znova, takže nahradia stovky jednorázových odličovacích tampónov. Nie sú chemicky bielené, ani farbené a sú tou najvhodnejšou alternatívou pre vašu pleť aj pre prírodu.

Na čo môžete používať ekologické tampóny z BIO bavlny?

  • na odlíčenie zvyškov make-upu
  • na každodenné čistenie pleti
  • na nanášanie kvetinových a tonizačných vôd na pleť

bio bavlnené tampóny

Ako ekologicky prať bio bavlnené tampóny

Na pranie použite ekologický prací gél z mydlových orechov alebo v správnom pomere nariedený Koncentrovaný univerzálny čistič CHISTEE. Prípadné škvrny vopred ošetrite olivovým mydlom na pranie. Perte na 40 - 60 °C. Nepoužívajte aviváž, pretože zníži savosť vlákien tampónov. Namiesto nej použite Plákadlo bielizne, ktoré vyplaví zvyšky pracieho prostriedku a udrží tampóny mäkké a priedušné. 
Upozornenie: Tampóny sa môžu pri praní mierne zraziť (do 5%).

Vegan   bio produkt   prírodný produkt

Zloženie kozmetického tampónu z BIO bavlny

100 % biobavlna s certifikáciou GOTS

Prečo uprednostniť BIO bavlnu pred obyčajnou bavlnou?

Výroba klasickej bavlny má obrovský negatívny dopad na životné prostredie, ale aj na samotných ľudí, ktorí sa jej pestovaním a výrobou živia. Keďže je veľmi náchylná na rôznych škodcov a choroby, na jej pestovanie je potrebné spotrebovať obrovské množstvo hnojív a približne 25% všetkých insekticídov a 10% všetkých herbicídov vyrobených vo svete. Časť týchto toxických látok ostáva vo vláknach, cez ktoré sa dostáva k našej pokožke a spôsobuje rôzne alergické reakcie.

Z týchto dôvodov sa na pestovanie BIO bavlny nesmú používať žiadne toxické chemické pesticídy, insekticídy, hnojivá ani geneticky modifikované organizmy. Eko farmy sa preto usilujú o vybudovanie ekologicky rozmanitého poľnohospodárskeho systému a udržanie úrodnosti pôdy prirodzeným spôsobom. Pestovanie BIO bavlny je tak citlivejšie k prírode aj farmárom a keďže takáto bavlna neobsahuje toxické látky, nespôsobuje ani alergické reakcie ľuďom s citlivejšou pokožkou.

bavlna

Čo je to GOTS certifikát?

GOTS (Global Organic Textil Standard) je celosvetové označenie udržateľnej textilnej produkcie. Sú to normy, ktoré okrem prísnych environmentálnych pravidiel sledujú aj základné sociálne podmienky robotníkov. Kontrolujú celý výrobný proces, vrátane exportu oblečenia. Definujú metódy pestovania bavlny a jej zberu, až po výrobu látok a výrobkov z nich, vrátane farieb, nití a gombíkov. 

Ďalšie informácie

Balenie: 6 ks
Veľkosť: 7 cm
Vyrobené: v Indii

Certifikát GOTS
Balenie 6 ks
Veľkosť (priemer) 7 cm
Čisté prírodné zložky

Čisté prírodné zložky

Všetky zložky našich produktov sú rastlinného pôvodu alebo sú ľahko biologicky odbúrateľné.

Vegánske produkty

Vegánske produkty

Nepodporujeme utrpenie živých tvorov. Preto naše produkty neobsahujú živočíšne enzýmy, tuky, oleje, žlč, ani farbivá.

Cruelty free

Cruelty free

Žiaden z našich výrobkov nebol a ani nikdy nebude testovaný na zvieratách. Všetky produkty však poctivo testujeme sami na sebe.

Zero Waste balenie

Zero Waste balenie

Na balenie objednávok používame len kompostovateľné, biodegradovateľné, recyklované alebo už predtým použité materiály.