Koncentrovaný ekologický prací gél na športový a funkčný textil s koloidným striebrom - Yellow&Blue - Balenie: 250 ml - vrecko s uzáverom


Tierra Verde

Aby si športový textil aj po opraní zachoval plnú funkčnosť a všetky svoje vlastnosti, vyžaduje si špeciálnu starostlivosť. Tú mu dokonale zaistí koncentrovaný prací gél s koloidným striebrom, určeným na najšetrnejšie pranie športového textilu, najmä bielizne z dutých vlákien a mikrovlákien. Účinne odstraňuje nečistoty a zabraňuje tvorbe pachov. Obsiahnuté koloidné striebro zvyšuje antimikrobiálne a fungicídne (protiplesňové) účinky mydlových orechov, čo určite ocení každý aktívny športovec. viac

Výrobca: Tierra Verde Kód produktu: P00009-1

2,49 €
Štandardná cena 2,51 €, Ušetríte 1% (0,02 €)
Spresnite výber produktu
Varianta neexistuje

Na objednávku Sledovať dostupnosť
ks

Koncentrovaný ekologický prací gél z BIO mydlových orechov na športový a funkčný textil s koloidným striebrom

Aby si športový textil aj po opraní zachoval plnú funkčnosť a všetky svoje vlastnosti, vyžaduje si špeciálnu starostlivosť. Tú mu dokonale zaistí koncentrovaný prací gél s koloidným striebrom, určeným na najšetrnejšie pranie športového textilu, najmä bielizne z dutých vlákien a mikrovlákien. Účinne odstraňuje nečistoty a zabraňuje tvorbe pachov. Neobsahuje zložky, ktoré by sa zachytávali v látke, zanášali duté kanáliky textilných vlákien a pri nosení dráždili pokožku. Obsiahnuté koloidné striebro zvyšuje antimikrobiálne a fungicídne (protiplesňové) účinky mydlových orechov, čo určite ocení každý aktívny športovec. 1 liter tohto gélu vydrží až na 33 praní a môžete ho používať na pranie v pračke aj na ručné pranie.

Ekologický prací gél z mydlových orechov je vhodný na pranie:

  • športového oblečenia
  • funkčného oblečenia
  • oblečenia s tendenciou zapáchať (napríklad ponožky)

Ekologický prací gél z mydlových orechov nie je vhodný na pranie:

  • spolu s avivážou

Tento ekologický prací gél neobsahuje palmový olej, enzýmy a farbivá, opticky zjasňujúce látky, chlór, ropné deriváty, fosfáty, syntetickú parfumáciu, ani odpeňovače. Neobsahuje živočíšne zložky a nebol testovaný na zvieratách. Je preto vhodný aj pre vegánov.

Ako používať ekologický prací gél z BIO mydlových orechov

Návod:
Na 1 prací cyklus (4 - 5 kg bežne znečistenej bielizne) použite 30 ml gélu (1 uzáver fľaše). Pri ručnom praní použite 15 ml (1/2 uzáveru fľaše) na praciu dávku. Aby sa naplno prejavil prací účinok mydlových orechov, textil je potrebné prať pri teplote 40°C a viac. Nepoužívajte aviváž, pretože obaľuje textilné vlákna a tie následne strácajú svoju savosť (nežiadúce pri športovom a funkčnom textile).

Pri tvrdej vode:
Pokiaľ bývate v oblasti s tvrdou vodou (západné, severné a východné Slovensko), použite Zmäkčovač vody alebo zdvojnásobte praciu dávku gélu. V opačnom prípade nemusí byť účinok prania dostačujúci. V ekologických prostriedkoch nahrádza zmäkčovač vody nežiadúce chemické fosfáty a fosfonáty, zvyšuje účinnosť pracieho prostriedku, znižuje jeho spotrebu a zabraňuje usadzovaniu zrazenín v textile a v práčke.

Pri škvrnách na oblečení
Škvrny na oblečení pred praním pretrite Olivovým mydlom a nechajte pár minút pôsobiť.

Pri väčšom znečistení:
Zmiešajte 1 - 2 polievkové lyžice prášku PUER s 10 litrami vlažnej vody a znečistenú bielizeň v nej niekoľko hodín namáčajte (najlepšie celú noc).

Na dôkladné odstránenie pracích zvyškov: 
Pre dôkladné opláchnutie použite Plákadlo bielizne. Počas prania zneutralizuje vodný kúpeľ, vďaka čomu sa z prádla odplavia všetky zvyšky pracieho prášku. Použitie plákadla by mali zvážiť hlavne ľudia s mimoriadne citlivou pokožkou a alergici.

Pre voňavé prádlo:
Pre šetrné prevoňanie prádla odporúčame pred praním pridať pár kvapiek prírodného esenciálneho oleja v BIO kvalite priamo na textil.

Vegánska drogéria   Netestované na zvieratách   BIO produkt   Bez palmového oleja   Recyklovateľný obal   Lokálny produkt

Zloženie pracieho gélu z BIO mydlových orechov na športový a funkčný textil s koloidným striebrom:

< 5 % neiónový tenzid rastlinného pôvodu, extrakt z mydlových orechov (SAPINDUS MUKOROSSI PEEL EXTRACT), chelatačné činidlo (EDDS) (TRISODIUM ETHYLENEDIAMINE DISUCCINATE), denaturovaný lieh (DENATURED ALCOHOL), xantánová guma (XANTHAN GUM), koloidné striebro (colodial silver), benzoan sodný (SODIUM BENZOATE)

Bezpečnosť

VAROVANIE! Uchovávajte mimo dosahu detí.

Likvidácia nespotrebovaného výrobku
Ak ste výrobok nespotrebovali celý, zrieďte jeho obsah vodou a vylejte ho do kanalizácie.

Likvidácia obalu
Obal po spotrebovaní pracieho gélu dôkladne vypláchnite a odovzdajte do triedeného odpadu. Do ktorej zbernej nádoby obal patrí?

Čo sú to mydlové orechy?

Mydlové orechy sú plody stromu Sapindus Mukorrosi, ktorý hojne a divoko rastie v Himalájskych lesoch. Jeho šupky sú známe prirodzene vysokým obsahom saponínu (prírodný saponát), ktorý má čistiace, protiplesňové a dezinfekčné účinky. Vo vypratých textíliách nezanechávajú stopy chemických látok, nespôsobujú blednutie farebnej bielizne a sú vhodné aj pre alergikov, ekzematikov a ľudí s citlivou pokožkou. Keďže stromy Sapinus Mukorrosi rastú divoko, nie je potrebné kvôli ich výsadbe klčovať lesy a zakladať plantáže. Miestnym obyvateľom navyše zber a sušenie orechov poskytuje často jediný stály zdroj príjmu. Mydlové orechy sú preto výbornou ekologickou voľbou. Používajte ich ak chcete potešiť svoju pokožku a pomôcť prírode. 

Podiel prírodných zložiek neuvedené
Vôňa Bez vône
Balenie 250 ml - vrecko s uzáverom, 1 l - fľaša, 2 l - vrecko v krabici (náhradné balenie), 5 l - vrecko v krabici (náhradné balenie)
Počet pracích dávok 8, 33, 66, 166
Druh prádla funkčné, športové
Stupeň znečistenia prádla Bežné, Silne páchnuce
Minimálna teplota prania 40° C
Účinky antimikrobiálne účinky, osvieženie, protiplesňové účinky
Čisté prírodné zložky

Čisté prírodné zložky

Všetky zložky našich produktov sú rastlinného pôvodu alebo sú ľahko biologicky odbúrateľné.

Vegánske produkty

Vegánske produkty

Nepodporujeme utrpenie živých tvorov. Preto naše produkty neobsahujú živočíšne enzýmy, tuky, oleje, žlč, ani farbivá.

Cruelty free

Cruelty free

Žiaden z našich výrobkov nebol a ani nikdy nebude testovaný na zvieratách. Všetky produkty však poctivo testujeme sami na sebe.

Zero Waste balenie

Zero Waste balenie

Na balenie objednávok používame len kompostovateľné, biodegradovateľné, recyklované alebo už predtým použité materiály.