Eukalyptus - Esenciálny olej - Balenie: 30 ml - sklenená fľaštička

Vegan friendly

Tierra Verde

Všeliek na astmu, opary, prechladnutie, hlieny, upchatý nos, zapálené hrdlo, kašeľ, či nepríjemný dych. Úžasné zdravotné účinky eukalyptu potvrdzuje fakt, že sa už desiatky rokov pridáva do sirupov proti kašľu, cukríkov na bolesť hrdla, nosných kvapiek, žuvačiek, mydiel, šampónov a zubných pást.  viac

Výrobca: Tierra Verde Kód produktu: P00041-2

7,80 €
Spresnite výber produktu
Varianta neexistuje

Na objednávku
ks

100% eukalyptová silica (Eucalyptus obliqua)

Všeliek na astmu, opary, prechladnutie, hlieny, upchatý nos, zapálené hrdlo, kašeľ, či nepríjemný dych. Úžasné zdravotné účinky eukalyptu potvrdzuje fakt, že sa už desiatky rokov pridáva do sirupov proti kašľu, cukríkov na bolesť hrdla, nosných kvapiek, žuvačiek, mydiel, šampónov a zubných pást

Eukalyptový esenciálny olej sa destiluje z mladých lístkov stromu Eucalyptus obliqua. Má silné antivírové, antimikrobiálne a antibakteriálne účinky. Stimuluje imunitný a dýchací systém. 

Účinky eukalyptového esenciálneho oleja

 • má antibakteriálne, antimikrobiálne, antivírové a dezinfekčné účinky
 • pôsobí protizápalovo
 • stimuluje imunitný a dýchací systém
 • pomáha pri astme
 • pomáha pri prechladnutí
 • pomáha liečiť opary
 • uvoľňuje hlieny a upchatý nos
 • lieči zapálené hrdlo
 • pomáha proti kašľu
 • zmierňuje bolesti kĺbov
 • osviežuje vzduch

Eucalyptus obliqua

Kde a ako používať eukalyptový éterický olej

Na voňavé upratovanie kúpeľne a toalety: Zmiešajte 3 kvapky tea-tree silice + 3 kvapky borovicovej silice + 3 kvapky eukalyptovej silice s 3 polievkovými lyžicami Univerzálneho čističa na rôzne povrchy a zmes rozpustite vo vedre naplnenom horúcou vodou. 

Na upratovanie kúpeľne a toalety s práškom z mydlových orechov: Vo vedre s horúcou vodou rozpustite 1 čajovú lyžičku Prášku z mydlových orechov. Potom zmiešajte pol hrnčeka jedlej sódy BIKA s trochou octu, pridajte 3 kvapky tea-tree silice + 3 kvapky borovicovej silice + 3 kvapky eukalyptovej silice, dôkladne rozmiešajte (ak sa vám bude dzať vôňa slabá, pridajte z každej silice ešte po 2 kvapky) a prisypte do vedra.

Na dôkladné upratanie silne znečistenej kúpeľne a toalety: Do vedra s horúcou vodou pridajte 3 polievkové lyžice koncentrovaného pomarančového odmasťovača, 3 kvapky tea-tree silice + 3 kvapky borovicovej silice + 3 kvapky eukalyptovej silice. Ak vás chytá nachladnutie, pravdepodobne sa z neho počas upratovania s touto silne antimikrobiálnou zmesou vyliečite skôr, než prepukne v plnej sile. Zmes sa však neodporúča, pokiaľ už u vás prechladnutie alebo chrípka naplno prepukli.

Na dôkladné umytie dlážky a odplašenie dotieravého hmyzu (jar a leto): Zmiešajte 10 kvapiek eukalyptovej silice + 15 kvapiek pomarančovej silice + 5 kvapiek levanduľovej silice s 1 hrnčekom jedlej sódy BIKA a trochou octu. Vzniknutú zmes pridajte do vedra s vodou a rozmiešajte. Pre zvýšenie umývacieho účinku môžete pridať  1 - 3 polievkové lyžice Univerzálneho čističa na rôzne povrchy. Táto zmes esenciálnych olejov má silné repelentné účinky, stredne silné dezinfekčné účinky a ľahké odmasťovacie účinky.

Na dôkladnú dezinfekciu podlahy: Zmiešajte 10 kvapiek eukalyptovej silice + 10 kvapiek borovicovej silice + 10 kvapiek levanduľovej silice s 1 hrnčekom jedlej sódy BIKA a trochou octu. Vzniknutú zmes pridajte do vedra s vodou a rozmiešajte. Pre zvýšenie umývacieho účinku môžete pridať  1 - 3 polievkové lyžice Univerzálneho čističa na rôzne povrchy. Táto zmes esenciálnych olejov má silné dezinfekčné účinky.

Na umývanie silne zamastenej podlahy: Zmiešajte 6 kvapiek eukalyptovej silice + 12 kvapiek citrónovej silice + 12 kvapiek pomarančovej silice s 1 hrnčekom jedlej sódy BIKA a trochou octu. Vzniknutú zmes pridajte do vedra s vodou a rozmiešajte. Pre zvýšenie umývacieho účinku môžete pridať  1 - 3 polievkové lyžice Univerzálneho čističa na rôzne povrchy. Táto zmes esenciálnych olejov má veľmi silné odmasťovacie a ľahké dezinfekčné účinky

Na pranie spodného prádla a uterákov: Pridajte niekoľko kvapiek eukalyptovej silice do pracieho gélu, aviváže alebo plákadla. Prádlo nádherne prevonia, vydezinfikuje a ochráni pred množením baktérií.

Návod na prevoňanie bytu: Pridajte pár kvapiek éterického oleja do aromalampy, aromadifuzéru alebo ich nakvapkajte na vlhkú handričku a tú zaveste do priestoru.

Návod na výrobu voňavej dekorácie: Do misky nasypte jedlú sódu BIKA, pridajte kamienky, vetvičky, bylinky a sušené plátky citrusov alebo korenín (badián, klinčeky, škorica) a pokvapkajte éterickým olejom.

Návod na výrobu prírodného osviežujúceho spreja: Nakvapkajte maximálne 40 kvapiek do 2 čajových lyžičiek kuchynskej soli, dôkladne premiešajte a prilejte 200 ml vlažnej vody (silicu nie je možné miešať s vodou, preto je potrebné ju najprv rozmiešať so soľou, ktorá sa vo vode následne rozpustí). Vyskúšajte napríklad tieto svieže kombinácie:

 • 2 kvapky borovice + 3 kvapky citrónu + 2 kvapky eukalyptu + 5 kvapiek grepfruitu + 5 kvapiek levandule+ 3 kvapky pomaranča
 • 5 kvapiek eukalyptu alebo tea-tree + 5 kvapiek levandule +5 kvapiek citrónu + 5 kvapiek borovice

Eucalyptus oil

  Éterický olej z eukalyptu nie je vhodný

  • pre ľudí trpiacich alergiami na prírodné silice
  • pre priamu aplikáciu na pokožku (môže spôsobiť podráždenie)
  • pre pranie funkčného textilu
  • na vnútorné užívanie a konzumáciu (môže spôsobiť až smrť!)

  Táto esenciálna silica má 100% prírodné zloženie bez pridaných chemických aditív, aerosólov, syntetických parfumov a ďalších chemických látok. Neobsahuje živočíšne zložky a nebola testovaná na zvieratách. Je vhodná aj pre vegánov

  Vegan   Netestované na zvieratách   Prírodný produkt   Bez palmového oleja   

  Zloženie eukalyptového esenciálneho oleja

  100% silica Eucalyptus obliqua

  Bezpečnosť

  Upozornenie: Koncentrované silice nikdy neaplikujte priamo na pokožku (s výnimkou levanduľovej a tea-tree) ani ich nekonzumujte. Ľudia trpiaci alergiami by mali používanie esenciálnych olejov dôkladne zvážiť. 

  VAROVANIE! Horľavá kvapalina a pary. Pri požití a vniknutí do dýchacích ciest môže spôsobiť smrť. Dráždi kožu. Môže vyvolať alergickú kožnú reakciu. Veľmi toxický pre vodné organizmy, s dlhodobými účinkami. Uchovávajte mimo dosahu detí. Chráňte pred teplom, horúcimi povrchmi, iskrami, otvoreným ohňom a inými zdrojmi zapálenia. Zákaz fajčenia. Zabráňte uvoľneniu do životného prostredia. Používajte ochranné rukavice/ochranné okuliare. Skladujte na dobre vetranom mieste. Uchovávajte v chlade. Uchovávajte uzamknuté.
  PO POŽITÍ: Okamžite volajte TOXIKOLOGICKÉ CENTRUM (tel. +421 2 5477 4166). NEVYVOLÁVAJTE zvracanie. 
  PO ZASIAHNUTÍ POKOŽKY:
  Starostlivo si umyte zasiahnuté časti tela. Ak sa prejaví podráždenie pokožky alebo sa vytvoria vyrážky: vyhľadajte lekársku pomoc/starostlivosť a lekárovi ukážte obal alebo štítok výrobku. 
  PO ZASIAHNUTÍ OČÍ: Niekoľko minút oči opatrne vyplachujte vodou. Ak máte nasadené kontaktné šošovky a je možné ich ľahko vybrať, vyberte ich a pokračujte vo vyplachovaní očí. Ak podráždenie očí pretrváva, vyhľadajte lekárku pomoc a lekárovi ukážte obal alebo štítok výrobku.

  dráždivé   horľavý   nebezpečný pre prostredie   zdraviu škodlivý

  Likvidácia nespotrebovaného výrobku a obalu
  Nepoužitý výrobok alebo prázdny obal so zvyškami odovzdajte v zberni nebezpečného odpadu.
  Výrobok nevylievajte do kanalizácie!

  Podiel prírodných zložiek 100%
  Vôňa Eukalyptus
  Objem 10 ml, 30 ml
  Účinky antibakteriálne účinky, antimikrobiálne účinky, antivírové účinky, dezinfekcia, hojenie a regenerácia, na opary, na upchatý nos, na zapálené hrdlo, posilnenie imunity, pri astme, pri bolestiach kĺbov, pri prechladnutí, pri respiračných problémoch, proti horúčke, proti kašľu, proti nádche, protizápalove účinky, repelenčné účinky, uvoľnenie hlienov
  Čisté prírodné zložky

  Čisté prírodné zložky

  Všetky zložky našich produktov sú rastlinného pôvodu alebo sú ľahko biologicky odbúrateľné.

  Vegánske produkty

  Vegánske produkty

  Nepodporujeme utrpenie živých tvorov. Preto naše produkty neobsahujú živočíšne enzýmy, tuky, oleje, žlč, ani farbivá.

  Cruelty free

  Cruelty free

  Žiaden z našich výrobkov nebol a ani nikdy nebude testovaný na zvieratách. Všetky produkty však poctivo testujeme sami na sebe.

  Zero Waste balenie

  Zero Waste balenie

  Na balenie objednávok používame len kompostovateľné, biodegradovateľné, recyklované alebo už predtým použité materiály.