Ekologický prací prášok na biele prádlo a plienky - Yellow&Blue


Tierra Verde

Prací prášok z BIO mydlových orechov má bieliaci účinok, obsahuje antimikrobiálnu zložku a naopak neobsahuje žiadnu parfumáciu. Výborne si poradí s bielym prádlom a stálofarebným textilom. Dermatologické testy potvrdzujú, že je vhodný aj pre deti do 3 rokov, preto je najlepšou voľbou pre pranie detského oblečenia, látkovách plienok a posteľného prádla.  viac

Výrobca: Tierra Verde Kód produktu: P00001

od 2,18 €
Spresnite výber produktu
Varianta neexistuje

ks

Eko prací prášok z BIO mydlových orechov na biele prádlo a plienky

Ekologický prací prášok z BIO mydlových orechov je zložený z najemno rozomletých mydlových orechov a ďalších šetrných prísad. Má bieliaci účinok, odstraňuje pachy, obsahuje antimikrobiálnu zložku a naopak neobsahuje žiadnu parfumáciu. Výborne si poradí s bielym prádlom a stálofarebným textilom. Dermatologické testy potvrdzujú, že je vhodný aj pre deti do 3 rokov, preto je najlepšou voľbou pre pranie detského oblečenia, látkových plienok a posteľného prádla. Spĺňa prísne štandardy bezpečnosti, kvality a šetrnosti k prírode, takže je vhodný do každej eko domácnosti.

Ekologický bieliaci prací prášok z mydlových orechov JE vhodný:

 • na pranie bieleho prádla
 • na pranie stálofarebného textilu
 • na pranie detského oblečenia
 • na pranie látkových plienok z prírodných vlákien a zmiešaných tkanín
 • na pranie posteľnej bielizne
 • do každej eko domácnosti

Ekologický bieliaci prací prášok z mydlových orechov NIE JE vhodný:

 • na pranie flísového textilu
 • na pranie nestálofarebného textilu

Tento ekologický prací prášok neobsahuje palmový olej, enzýmy a farbivá, opticky zjasňujúce látky, chlór, ropné deriváty, fosfáty, syntetickú parfumáciu, ani odpeňovače. Neobsahuje živočíšne zložky a nebol testovaný na zvieratách. Je preto vhodný aj pre vegánov.

Ako používať eko prací prášok na biele prádlo a plienky

Návod na eko pranie: Na 4 - 5 kg bielizne použijeme 15 g prášku (1 polievková lyžica). Prací prášok sa môže používať na pranie v práčke aj na ručné pranie. Aby sa naplno prejavil prací účinok mydlových orechov, textil je potrebné prať pri teplote 40°C a viac.

Pri tvrdej vode: Pokiaľ bývate v oblasti s tvrdou vodou (západné, severné a východné Slovensko), použite aj Zmäkčovač vody alebo zdvojnásobte praciu dávku prášku. V opačnom prípade nemusí byť účinok prania dostačujúci. V ekologických prostriedkoch nahrádza zmäkčovač vody nežiadúce chemické fosfáty a fosfonáty, zvyšuje účinnosť pracieho prostriedku, znižuje jeho spotrebu a zabraňuje usadzovaniu zrazenín mydlového prášku a minerálnych látok (obsiahnutých v tvrdej vode) v textile a v práčke.

Pri škvrnách na oblečení: Škvrny na oblečení pred praním pretrite Olivovým mydlom. Ak je prádlo veľmi znečistené, pred praním ho namočte do vody a pridajte Odstraňovač škvŕn PUER, ktorý nečistoty rozpustí.

Na dôkladné odstránenie pracích zvyškov: Pre dôkladné opláchnutie použite Plákadlo bielizne. Počas prania zneutralizuje vodný kúpeľ, vďaka čomu sa z prádla odplavia všetky zvyšky pracieho prášku. Použitie plákadla by mali zvážiť hlavne ľudia s mimoriadne citlivou pokožkou a alergici.

Pre voňavé prádlo: Pre šetrné prevoňanie prádla odporúčame pred praním pridať k praciemu prášku pár kvapiek prírodného esenciálneho oleja v BIO kvalite.
      

Vegan   Netestované na zvieratách   BIO produkt   Bez palmového oleja   Recyklovateľný obal   

Zloženie pracieho prášku na biele prádlo a plienky:

> 30 % uhličitan sodný (SODIUM CARBONATE), 5-15% perkarbonát sodný (SODIUM CARBONATE PEROXIDE), 5-15 % silikát (SODIUM METASILICATE), 5-15 % hydrogénuhličitan sodný (sóda bikarbóna), citronan sodný (SODIUM CITRATE); < 5 % prášok z mydlových orechov v bio kvalite (SAPINDUS MUKOROSSI PEEL POWDER), prášok z olivového mydla (mydlo z olivového oleja, chlorid sodný).

Bezpečnosť

Obsahuje: uhličitan sodný, perkarbonát sodný, silikát
VAROVANIE! Spôsobuje vážne podráždenie očí. Dráždi kožu. Nevdychujte prach. Používajte ochranné rukavice, ochranné okuliare. Uchovávajte mimo dosahu detí. Skladujte v suchu pri teplote 5 - 25° C.
PRI POŽITÍ: Vypláchnite si ústa väčším množstvom vody. Nevyvolávajte zvracanie.
PRI KONTAKTE S KOŽOU ALEBO VLASMI: Všetky kontaminované časti oblečenia si okamžite vyzlečte a kožu si opláchnite vodou alebo ju osprchujte.
PO ZASIAHNUTÍ OČÍ: Niekoľko minút oči opatrne vyplachujte vodou. Ak máte nasadené kontaktné šošovky a je možné ich ľahko vybrať, vyberte ich a pokračujte vo vyplachovaní očí. Ak podráždenie očí pretrváva, vyhľadajte lekárku pomoc a lekárovi ukážte obal alebo štítok výrobku.

dráždivý

Likvidácia nespotrebovaného výrobku
Ak ste výrobok nespotrebovali celý, odovzdajte ho na zbernom dvore pre zvláštne alebo nebezpečné odpady. V koncentrovanej nezriedenej forme je pre životné prostredie škodlivý.

Likvidácia obalu
Obal po dôkladnom spotrebovaní pracieho prášku odovzdajte do triedeného odpadu. Do ktorej zbernej nádoby obal patrí?

Čo sú to mydlové orechy?

Mydlové orechy sú plody stromu Sapindus Mukorrosi, ktorý hojne a divoko rastie v Himalájskych lesoch. Jeho šupky sú známe prirodzene vysokým obsahom saponínu (prírodný saponát), ktorý má čistiace, protiplesňové a dezinfekčné účinky. Vo vypratých textíliách nezanechávajú stopy chemických látok, nespôsobujú blednutie farebnej bielizne a sú vhodné aj pre alergikov, ekzematikov a ľudí s citlivou pokožkou. Keďže stromy Sapinus Mukorrosi rastú divoko, nie je potrebné kvôli ich výsadbe klčovať lesy a drancovať zem. Miestnym obyvateľom navyše zber a sušenie orechov poskytuje často jediný stály zdroj príjmu. Mydlové orechy sú preto výbornou ekologickou voľbou. Používajte ich ak chcete potešiť svoju pokožku a pomôcť prírode. 

Sapindus Mukorrosi

Prací prášok na biele prádlo a plienky splnil prísne ekologické kritériá a získal certifikát ECO GARANTIE

 • spĺňa prísne štandardy bezpečnosti, kvality a šetrnosti k prírode
 • pri bežnom používaní nepredstavuje pre životné prostredie žiadne riziko
 • výrobné suroviny pochádzajú z udržateľného zdroja
 • výrobné suroviny neobsahujú GMO, syntetické farbivá, parfumáciu, ani zložky ropného priemyslu      
 • prírodné výťažky smú byť obsiahnuté výhradne v BIO kvalite
 • použitie neprírodných zložiek je prísne kontrolované a regulované
 • výrobca netestuje výrobky na zvieratách
 • výrobca rešpektuje a dodržiava ľudské práva 
 • proces výroby dodržiava etické princípy a zaručuje rovnosť podmienok pre všetkých
 • transparentnosť a dôveryhodnosť firmy bola preverená nezávislou treťou stranou

Certifikát EcoGarantie
Podiel prírodných zložiek neuvedené
Vôňa Bez vône
Hmotnosť 250 g, 850 g, 5 kg
Počet pracích dávok 16, 56, 333
Druh prádla bavlnené, biele, detské, plienky (látkové), posteľné, stálofarebné, syntetické
Stupeň znečistenia prádla Bežné, Škvrny na oblečení, Silné znečistenie
Minimálna teplota prania 40° C
Účinky antibakteriálne účinky, antimikrobiálne účinky
Typ pracieho prostriedku Prášok
Čisté prírodné zložky

Čisté prírodné zložky

Všetky zložky našich produktov sú rastlinného pôvodu alebo sú ľahko biologicky odbúrateľné.

Vegánske produkty

Vegánske produkty

Nepodporujeme utrpenie živých tvorov. Preto naše produkty neobsahujú živočíšne enzýmy, tuky, oleje, žlč, ani farbivá.

Cruelty free

Cruelty free

Žiaden z našich výrobkov nebol a ani nikdy nebude testovaný na zvieratách. Všetky produkty však poctivo testujeme sami na sebe.

Zero Waste balenie

Zero Waste balenie

Na balenie objednávok používame len kompostovateľné, biodegradovateľné, recyklované alebo už predtým použité materiály.