Citrón - Esenciálny olej

Vegan friendly

Tierra Verde

Pozdvihnite svoju koncentráciu a dobrú náladu na úplne novú úroveň. Svieža vôňa citrónu zvýši vaše sútredenie a duševnú aktivitu a popri tom vám skalopevne posilní imunitu a krvný obeh. Pomáha tiež pri prechladnutí, znižuje horúčku a krvný tlak, osviežuje vzduch, odpudzuje hmyz a má dezinfekčné a antibakteriálne účinky. viac

Výrobca: Tierra Verde Kód produktu: P00040

od 2,92 €
Spresnite výber produktu
Varianta neexistuje

ks

100% citrónová silica (Citrus limonum)

Pozdvihnite svoju koncentráciu a dobrú náladu na novú úroveň. Svieža vôňa citrónu zvýši vaše sútredenie a duševnú aktivitu a popri tom vám skalopevne posilní imunitu a krvný obeh. Silica stimuluje činnosť bielych krviniek, pomáha pri prechladnutí, znižuje horúčku a krvný tlak, osviežuje vzduch, odpudzuje hmyz a má dezinfekčné a antibakteriálne účinky

Citrónový esenciálny olej sa lisuje z kôry zrelých žltých plodov. V drogérii sa používa pre svoje silné odmasťovacie, deodorančné a mierne bieliace účinky.

Účinky citrónového esenciálneho oleja

 • zlepšuje sútredenie a koncentráciu
 • zvyšuje duševnú aktivitu
 • zlepšuje náladu
 • posilňuje imunitu a obranyschopnosť organizmu
 • posilňuje krvný obeh
 • stimuluje činnosť bielych krviniek
 • pomáha pri prechladnutí
 • znižuje horúčku
 • znižuje krvný tlak
 • pomáha proti únave
 • posilňuje
 • povzbudzuje
 • osviežuje vzduch
 • odpudzuje hmyz
 • má antibakteriálne a dezinfekčné účinky
 • bieli
 • odmasťuje
 • regeneruje drobné ranky

 Citrus limonum

Kde a ako používať citrónový éterický olej

Na prevoňanie riadu pri ručnom umývaní v dreze: Do 1 hrnčeku octu nakvapkajte 10 kvapiek citrónovej silice a premiešajte. Naplňte drez horúcou vodou, rozpustite v nej 1 čajovú lyžičku Prášku z mydlových orechov a pridájte octovo - silicovú zmes. Účinok citrónu môžete podporiť pridaním 5 kvapiek levanduľovej silice. Počas umývania riadu vám bude citrónová silica regenerovať ruky a hojiť drobné odreninky.

Na prevoňanie riadu pri umývaní v umývačke: Pridajte 2 kvapky éterického oleja vavrínu kubévového a 1 kvapku citrónovej silice (na 1 umývací cyklus) priamo do gélu alebo prášku do umývačky riadu.

Na bežné umývanie podlahy: Zmiešajte 5 kvapiek eukalyptovej silice + 10 kvapiek citrónovej silice + 15 kvapiek levanduľovej silice s 1 hrnčekom jedlej sódy BIKA a trochou octu. Vzniknutú zmes pridajte do vedra s vodou a rozmiešajte. Pre zvýšenie umývacieho účinku môžete pridať  1 - 3 polievkové lyžice Univerzálneho čističa na rôzne povrchy. Táto zmes esenciálnych olejov má stredne silné odmasťovacie a dezinfekčné účinky

Na umývanie silne zamastenej podlahy: Zmiešajte 6 kvapiek eukalyptovej silice + 12 kvapiek citrónovej silice + 12 kvapiek pomarančovej silice s 1 hrnčekom jedlej sódy BIKA a trochou octu. Vzniknutú zmes pridajte do vedra s vodou a rozmiešajte. Pre zvýšenie umývacieho účinku môžete pridať  1 - 3 polievkové lyžice Univerzálneho čističa na rôzne povrchy. Táto zmes esenciálnych olejov má veľmi silné odmasťovacie a ľahké dezinfekčné účinky

Na pranie dámskeho oblečenia: Pridanie silíc levanduľe a citrónu k praciemu gélu, aviváži alebo plákadlu nenaruší vôňu akéhokoľvek ďalšieho parfému.

Návod na prevoňanie bytu: Pridajte pár kvapiek éterického oleja do aromalampy, aromadifuzéru alebo ich nakvapkajte na vlhkú handričku a tú zaveste do priestoru.

Návod na výrobu voňavej dekorácie: Do misky nasypte jedlú sódu BIKA, pridajte kamienky, vetvičky, bylinky a sušené plátky citrusov alebo korenín (badián, klinčeky, škorica) a pokvapkajte éterickým olejom.

Návod na výrobu prírodného osviežujúceho spreja: Nakvapkajte maximálne 40 kvapiek do 2 čajových lyžičiek kuchynskej soli, dôkladne premiešajte a prilejte 200 ml vlažnej vody (silicu nie je možné miešať s vodou, preto je potrebné ju najprv rozmiešať so soľou, ktorá sa vo vode následne rozpustí). Vyskúšajte napríklad tieto svieže kombinácie:

 • 2 kvapky borovice + 3 kvapky citrónu + 2 kvapky eukalyptu + 5 kvapiek grepfruitu + 5 kvapiek levandule+ 3 kvapky pomaranča
 • 5 kvapiek tea-tree + 10 kvapiek levandule + 5 kvapiek pomaranča alebo citrónu
 • 5 kvapiek eukalyptu alebo tea-tree + 5 kvapiek levandule +5 kvapiek citrónu + 5 kvapiek borovice

Citrus limonum

  Éterický olej z citrónu nie je vhodný

  • pre ľudí trpiacich alergiami na prírodné silice
  • pre priamu aplikáciu na pokožku (môže spôsobiť podráždenie)
  • pre pranie funkčného textilu
  • na vnútorné užívanie a konzumáciu (môže spôsobiť až smrť!)

  Táto esenciálna silica má 100% prírodné zloženie bez pridaných chemických aditív, aerosólov, syntetických parfumov a ďalších chemických látok. Neobsahuje živočíšne zložky a nebola testovaná na zvieratách. Je vhodná aj pre vegánov

  Vegan   Netestované na zvieratách   Prírodný produkt   Bez palmového oleja   

  Zloženie citrónového esenciálneho oleja

  100% silica Citrus limonum

  Bezpečnosť

  Upozornenie: Koncentrované silice nikdy neaplikujte priamo na pokožku (s výnimkou levanduľovej a tea-tree) ani ich nekonzumujte. Ľudia trpiaci alergiami by mali používanie esenciálnych olejov dôkladne zvážiť. 

  VAROVANIE! Horľavá kvapalina a pary. Pri požití a vniknutí do dýchacích ciest môže spôsobiť smrť. Dráždi kožu. Môže vyvolať alergickú kožnú reakciu. Veľmi toxický pre vodné organizmy, s dlhodobými účinkami. Uchovávajte mimo dosahu detí. Chráňte pred teplom, horúcimi povrchmi, iskrami, otvoreným ohňom a inými zdrojmi zapálenia. Zákaz fajčenia. Zabráňte uvoľneniu do životného prostredia. Používajte ochranné rukavice/ochranné okuliare. Skladujte na dobre vetranom mieste. Uchovávajte v chlade. Uchovávajte uzamknuté.
  PO POŽITÍ: Okamžite volajte TOXIKOLOGICKÉ CENTRUM (tel. +421 2 5477 4166). NEVYVOLÁVAJTE zvracanie. 
  PO ZASIAHNUTÍ POKOŽKY:
  Starostlivo si umyte zasiahnuté časti tela. Ak sa prejaví podráždenie pokožky alebo sa vytvoria vyrážky: vyhľadajte lekársku pomoc/starostlivosť a lekárovi ukážte obal alebo štítok výrobku. 
  PO ZASIAHNUTÍ OČÍ: Niekoľko minút oči opatrne vyplachujte vodou. Ak máte nasadené kontaktné šošovky a je možné ich ľahko vybrať, vyberte ich a pokračujte vo vyplachovaní očí. Ak podráždenie očí pretrváva, vyhľadajte lekárku pomoc a lekárovi ukážte obal alebo štítok výrobku.

  dráždivé   horľavý   nebezpečný pre prostredie   zdraviu škodlivý

  Likvidácia nespotrebovaného výrobku a obalu
  Nepoužitý výrobok alebo prázdny obal so zvyškami odovzdajte v zberni nebezpečného odpadu.
  Výrobok nevylievajte do kanalizácie!

  Podiel prírodných zložiek 100%
  Vôňa Citrón
  Objem 10 ml, 30 ml
  Účinky antibakteriálne účinky, dezinfekcia, hojenie a regenerácia, osvieženie, podpora duševnej aktivity, podporenie koncentrácie, podporenie krvného obehu, posilnenie imunity, povzbudenie, pri prechladnutí, proti fyzickej únave, proti horúčke, repelenčné účinky, zlepšenie nálady, zníženie krvného tlaku
  Čisté prírodné zložky

  Čisté prírodné zložky

  Všetky zložky našich produktov sú rastlinného pôvodu alebo sú ľahko biologicky odbúrateľné.

  Vegánske produkty

  Vegánske produkty

  Nepodporujeme utrpenie živých tvorov. Preto naše produkty neobsahujú živočíšne enzýmy, tuky, oleje, žlč, ani farbivá.

  Cruelty free

  Cruelty free

  Žiaden z našich výrobkov nebol a ani nikdy nebude testovaný na zvieratách. Všetky produkty však poctivo testujeme sami na sebe.

  Zero Waste balenie

  Zero Waste balenie

  Na balenie objednávok používame len kompostovateľné, biodegradovateľné, recyklované alebo už predtým použité materiály.