Aj keď sa všemožne snažíme odpad v domácnosti minimalizovať, občas sa mu nevyhneme a pritrafí sa niečo, čo musí putovať do odpadkového koša. A tu vzniká problém. Vrecia, ktoré sa v koši bežne používajú, sú vyrobené z nerecyklovaného plastu a ich používaním “vyrábame” ďalší zbytočný odpad. Keby to len šlo inak... Presne to si pomysleli šikovní páni v BioBag a vytvorili plne kompostovateľné vrecká a sáčky, ktoré sa vo vonkajších podmienkach do 40 dní samé rozložia. Sú vyrobené z rastlinných obnoviteľných zdrojov na báze kukuričného škrobu, nezaťažujú prírodu a sú 100% ekologické. Skvelé nie? 

Ďalšou alternatívou, za ktorú sa nám príroda poďakuje, je používanie vriec z recyklovaného plastového odpadu, tzv. polyethylenu. V súčasnosti sa v prírode nachádza enormné množstvo vyhodeného nerozloženého plastu a tak jeho recyklovanie do nových výrobkov môže byť účinnou cestou k znižovaniu množstva odpadov vo svete.

V kategórii Kompostovateľné výrobky a vrecká na odpad nájdete rozložiteľné desiatové sáčky, kompostovateľné odpadové vrecia, odpadkové vrecká z recyklovaného plastového odpadu, kompostovateľné papierové vrecká na bioodpad a rozložiteľné sáčky na psie exkrementy.

Kúpou a používaním našich rozložiteľných odpadových vriec pomáhate šetriť životné prostredie, chrániť životy zvierat a podporujete pozitívnu zmenu.

Žiadna položka
Čisté prírodné zložky

Čisté prírodné zložky

Všetky zložky našich produktov sú rastlinného pôvodu alebo sú ľahko biologicky odbúrateľné.

Vegánske produkty

Vegánske produkty

Nepodporujeme utrpenie živých tvorov. Preto naše produkty neobsahujú živočíšne enzýmy, tuky, oleje, žlč, ani farbivá.

Cruelty free

Cruelty free

Žiaden z našich výrobkov nebol a ani nikdy nebude testovaný na zvieratách. Všetky produkty však poctivo testujeme sami na sebe.

Zero Waste balenie

Zero Waste balenie

Na balenie objednávok používame len kompostovateľné, biodegradovateľné, recyklované alebo už predtým použité materiály.