Ekologick├ę pranie - g├ęly, pr├í┼íky, aviv├í┼że a mydl├í

Vedeli ste, ┼że be┼żn├ę pracie g├ęly, pr├í┼íky a aviv├í┼że obsahuj├║ mno┼żstvo l├ítok ropn├ęho p├┤vodu, chl├│ru, fenolov, sulf├ítov, parab├ęnov, syntetick├Żch parf├ęmov a ─Ćal┼í├şch ┼íkodliv├Żch zlo┼żiek, ktor├ę sa pri pran├ş dost├ívaj├║ do pr├şrody, silne zne─Źis┼ąuj├║ povrchov├ę i spodn├ę vody a hubia vodn├ę organizmy? Po vypran├ş bielizne ich ─Źiasto─Źky ost├ívaj├║ zachyten├ę v l├ítke a cez poko┼żku, ale aj d├Żchan├şm, sa pomaly a dlhodobo vstreb├ívaj├║ do n├í┼ího tela. Okrem in├Żch ┼ąa┼żkost├ş n├ím m├┤┼żu sp├┤sobova┼ą napr├şklad alergick├ę reakcie, vyr├í┼żky alebo ekz├ęmy.

Na┼í┼ąastie dnes u┼ż nie sme odk├ízan├ş len na pou┼ż├şvanie ┼íkodliv├Żch prac├şch prostriedkov. Zlo┼żenie ekologick├Żch prac├şch pr├í┼íkov, g├ęlov, vlo─Źiek, mydiel, aviv├í┼ż├ş a pl├íkadiel v na┼íej ponuke je na b├íze pr├şrodn├Żch miner├ílnych a rastlinn├Żch zlo┼żiek, ktor├ę s├║ ┼íetrn├ę k ─żudsk├ęmu zdraviu a v pr├şrode kompletne odb├║rate─żn├ę. Typick├Żmi zlo┼żkami produktov v kateg├│rii EKO pranie s├║ extrakt z mydlov├Żch orechov v bio kvalite, s├│da, kyselina citr├│nov├í a mydlo z olivov├ęho oleja. ┼Żiaden z v├Żrobkov nebol testovan├Ż na zvierat├ích, neobsahuje ┼żivo─Ź├ş┼íne zlo┼żky, ropn├ę deriv├íty, fosf├íty, fosfon├íty, syntetick├ę parf├ęmy, chl├│r, toxick├ę konzervanty, odpe┼łova─Źe, opticky zjas┼łuj├║ce l├ítky ani umel├ę farbiv├í. Va┼íu bielize┼ł v┼íak vyper├║ rovnako ├║─Źinne ako keby ste pou┼żili komer─Źn├ę pracie prostriedky. S├║ navy┼íe vysoko koncentrovan├ę, tak┼że ich m├┤┼żete pou┼ż├şva┼ą v men┼í├şch d├ívkach a balenia v├ím vydr┼żia dlh┼íie.

K├║pou a pou┼ż├şvan├şm na┼íich ekologick├Żch prostriedkov na pranie ┼íetr├şte svoje zdravie, ┼żivoty ostatn├Żch tvorov a pr├şrodu. Presved─Źte sa, ┼że m├┤┼żete ma┼ą ┼żiarivo ─Źist├ę a vo┼łav├ę pr├ídlo aj bez pou┼ż├şvania toxick├Żch chemik├íli├ş.