Ekologické prášky, gély a mydlá na pranie - EKO certifikát

Vedeli ste, že bežné pracie gély a prášky obsahujú množstvo látok ropného pôvodu, chlóru, fenolov, sulfátov, parabénov, syntetických parfémov a ďalších škodlivých zložiek, ktoré sa pri praní dostávajú do prírody, silne znečisťujú povrchové i spodné vody a hubia vodné organizmy? Po vypraní bielizne ich čiastočky ostávajú zachytené v látke a cez pokožku, ale aj dýchaním, sa pomaly a dlhodobo vstrebávajú do nášho tela. Okrem iných ťažkostí nám môžu spôsobovať napríklad alergické reakcie, vyrážky alebo ekzémy.

Našťastie dnes už nie sme odkázaní len na používanie škodlivých pracích prostriedkov. Zloženie ekologických pracích práškov, gélov, vločiek a mydiel v našej ponuke je na báze prírodných minerálnych a rastlinných zložiek, ktoré sú šetrné k ľudskému zdraviu a v prírode kompletne odbúrateľné. Typickými zložkami produktov v kategórii Prášky, gély a mydlá na pranie sú extrakt z mydlových orechov v bio kvalite, sóda, kyselina citrónová a mydlo z olivového oleja. Žiadny z výrobkov nebol testovaný na zvieratách, neobsahuje živočíšne zložky, ropné deriváty, fosfáty, fosfonáty, syntetické parfémy, chlór, toxické konzervanty, odpeňovače, opticky zjasňujúce látky ani umelé farbivá. Vašu bielizeň však vyperú rovnako účinne ako keby ste použili komerčné pracie prostriedky. Sú navyše vysoko koncentrované, takže ich môžete používať v menších dávkach a balenia vám vydržia dlhšie.

Kúpou a používaním našich ekologických prostriedkov na pranie šetríte svoje zdravie, životy ostatných tvorov a prírodu. Presvedčte sa, že môžete mať žiarivo čisté a voňavé prádlo aj bez používania toxických chemikálií.