Poradca


O značke Tierra Verde

O značke Tierra Verde

Tierra Verde je československý výrobca kvalitnej ekologickej drogérie a kozmetiky, ktorého poslaním je šíriť osvetu na poli dopadov komerčných čistiacich produktov na ľudské zdravie, vodné ekosystémy a životné prostredie a prinášať len produkty, pri ktorých dokáže minimalizovať negatívny vplyv na našu planétu.

Suroviny vo všetkých produktoch majú 100% prírodný pôvod (nie sú vyrábané synteticky), neobsahujú palmový olej a neboli testované na zvieratách. Výrobky zaradené v našej ponuke neobsahujú ani živočíšne zložky, takže sú vhodné aj pre vegánov. Typickými zložkami v produktovej línii Yellow & Blue sú kyselina citrónová, sóda, esenciálne oleje a extrakt z BIO mydlových orechov.

Drogéria a kozmetika značky Tierra Verde je mimoriadne citlivá k ľudskej pokožke, zdraviu domácich miláčikov, vodným ekosystémom a životnému prostrediu. Väčšina produktov získala svetoznámy ekologický certifikát EcoGarantie, čo znamená, že splňujú prísne požiadavky na kvalitu, bezpečnosť a šetrnosť k prírode, dbajú na trvalú udržateľnosť a zdravie spotrebiteľa. Certifikát je možné udeliť len produktom s čisto prírodným zložením alebo minimálnym obsahom neprírodných zložiek, ktoré sú však veľmi prísne regulované. Výrobky označené značkou Ecogarantie zároveň nesmú obsahovať geneticky modifikované suroviny, syntetické farbivá a parfémy a ropu alebo látky z nej vyrobené. Prísne sa kontroluje použitie stabilizátorov, emulgátorov a konzervatnov neprírodného charakteru. 


O značke PÁNBACH

O značke PÁNBACH

Ohromná sila prírody ukrytá v elegantných zemitých fľaštičkách. Tajomstvo 100% prírodných a 100% rozložiteľných (biodegradovateľných) ekologických čistiacich prostriedkov PÁNBACH spočíva v inovatívnej technológii výroby, pri ktorej sa z rastlinných surovín vytvárajú silné polarizované ióny aktívnych látok. Tie dokážu ľahko preniknúť medzi častice nečistôt a dôkladne ich odstrániť z akéhokoľvek povrchu. Sila, akej sa žiadny komerčný čiastiaci prostriedok nevyrovná. Odstránia aj rokmi zažratú špinu a nečistoty. Máme odskúšané!

Hlavnými surovinami v tejto čisto prírodnej drogérii sú výťažky z kôry a koreňov borovice lesnej (dezinfekčné a čistiace účinky), výťažky z plodov a stromu kokosovníku orechoplodného (viskozita a elektrický náboj naväzujúci nečistoty) a extrakty zo stromu mandle obyčajnej (antialergické a zjemňujúce účinky).

Dokonalý antibakteriálny účinok produktov bol potvrdený testovaním v ústave molekulárnej biológie SAV.


O značke CHISTEE

O značke CHISTEE

Slovenská prírodná ekologická drogéria CHISTEE stiera hranice medzi účinným čistením, vplyvom na ľudské zdravie a dopadmi na životné prostredie.

Všetky produkty tejto výnimočnej značky sa pýšia jedinečným zložením zo 100% zmesi rastlinných olejov najvyššej kvality a prírodných výťažkov, vďaka čomu sú úplne bezpečné a v prírode plne rozložiteľné (100% biodegradovateľné). Majú silné odmasťujúce a antibakteriálne schopnosti, prenikajú hlboko do povrchov, účinne ich čistia a zanechávajú zdravé a chránené.

Žiaden z produktov neobsahuje palmový olej, živočíšne zložky a nebol testovaný na zvieratách. Produkty CHISTEE sú vhodné aj pre vegánov a do každej ekologickej domácnosti.


O značke Organyc

O značke Organyc

Talianska značka Organyc je prvou značkou vyrábajúcou ženskú intímnu hygienickú radu len zo 100% certifikovanej BIO bavlny, pričom si celý výrobný proces riadi sama. Na jeho chod používa geotermálnu a solárnu energiu, ktoré nezanechávajú žiadnu uhlíkovú stopu. Jej produkty (aj ich obaly) sú 100% kompostovateľné, 100% biodegradovateľné a vhodné pre vegánov. Aj vďaka tomu je ovenčená mnohými svetovo uznávanými ekologickými certifikátmi vrátane prísneho ICEA (Inštitút pre etickú a ekologickú certifikáciu).

Všetky produkty Organyc sú hypoalergénne a dermatologicky testované, takže sú citlivé aj k najjemnejšej pokožke. Neobsahujú parfumy, latex, parabény, SAP, plasty, ani iné syntetické látky a nie sú bielené chlórom.

Vyberte si z ponuky jemných, mäkkých a priedušných hypoalergénnych vložiek a tampónov, s ktorými bude Vaša pokožka ako na oblačiku a počas vašich dní bude skutočne dýchať.